Актуальне інтерв’ю. Наші древні та юні Терни

кореспондент
Записів: 47
Дата запису: 16.06.2014
Комментарів: 0

Як ми вже повідомляли, наприкінці травня Тернівському району виповнилося 45 років, і весь 2014 рік мине для нього під егідою цієї дати. Сьогодні це потужний промисловий район, який налічує 11 промислових підприємств, у т. ч. ПАТ «Північний ГЗК», шахти ПАТ «Кривбасзалізрудком» та ПАТ «ЦГЗК», продукція яких знана і затребувана в Європі та світі. Проте район – це ще й соціальна інфраструктура, яка обслуговує понад 80 тисяч городян, створюючи комфортні умови для їх проживання. І забезпечити її належне функціонування є безпосереднім завданням влади. Ось про це й говоримо з головою Тернівської районної у місті ради Володимиром Терьохіним.

– Найперше, уточню: Тернівському району - 45, а самим Тернам уже не одне століття, - розповідає Володимир Петрович. - За переказами, ще козаки Богдана Хмельницького заснували тут свій зимівник. Так що коріння наше глибинне й міцне. Якщо ж брати новітню його історію, скажу: за останні три роки в Тернівському районі для людей зроблено більше, аніж за всі 23 роки незалежності України.

– Авжеж, саме з Тернівського району свого часу стартував великомасштабний соціальний проект «Місто без окраїн». Житломасив Даманський показав приклад того, як можна впорядковувати навколо себе соціальний простір. Згодом були Жовтневий район, Інгулецький, але перші все ж – тернівчани.

– Справді, тоді це був потужний поштовх для прискорення розвитку соціально-побутового та соціально-культурного комплексу району. Консолідувавши кошти бюджетів районного, міського, обласного, державного рівнів, спонсорські кошти, ми змогли реалізувати не менш масштабні проекти. Зокрема, нарешті дійшли руки, як кажуть, до віддалених селищ, щоб не тільки місто, а й район був без окраїн. Так, повністю завершено газифікацію житломасиву Чкалова (це 7 вулиць), а також газифікацію селища Тернуватий Кут. У селищі Горького було відкрито по суті новий - від проекту до втілення - дитсадок на 50 дітей. Його вартість – близько 4 мільйонів гривень. Так само в селі Новоіванівка при школі було відкрито групу для дошкільнят. Це те, чого давно чекали люди і що реально поліпшує якість життя.

До 2011 року в нашому районі не було пам’ятника воїнам-афганцям, хоча п’ятеро тернівчан загинули на тій далекій війні, десятки стали інвалідами. Тож виконкомом було прийнято рішення встановити його у сквері Малиновського поблизу братської могили воїнів, полеглих у Великій Вітчизняній війні, а заодно комплексно реставрувати і сам сквер. Хочу сказати, що цей проект цілком можна назвати народним, бо близько 30 тисяч гривень на пам’ятник було зібрано громадою району. Тоді ж ми капітально реконструювали воєнний меморіальний комплекс «На лінії вогню», а також було встановлено пам’ятний знак героям-підпільникам по вулиці 23-го Лютого. Ось так одна громадська ідея породжувала іншу, а в результаті спільними силами зроблено благородну справу.

Наступним реалізованим проектом була реконструкція парку імені Комсомолу України, який одразу ж став улюбленим місцем відпочинку тернівчан. У парку збудовано унікальний водний каскад, який створює відповідний мікроклімат. Нагадаю, що перед тим неподалік у спорткомплексі «Північне сяйво» було споруджено два відкриті плавальні басейни для дорослих і дітей, які влітку ставали справжньою пляжною зоною. А відтак, потребою мати упорядкований громадський пляж було продиктоване будівництво комфортного місця відпочинку біля води по вулиці Маршака. Ще на стадії його проектування ми намагалися максимально врахувати інтереси відпочивальників. Тож нині там є і дитячий майданчик, і надзвичайно популярний серед тернівчан майданчик з барбекю, де можна компанією посмажити шашлики, і велика набережна, де тернівчани люблять посидіти в затінку дерев, подихати вологим повітрям у теплі пори року. Хочу сказати й про те, що за останні роки капітально відремонтовано ДЮСШ №7 та зміцнено донедавна аварійну споруду ДЮСШ №5, встановлено тренажерні комплекси в загальноосвітніх школах, що сприяє поліпшенню фізичного здоров’я наших дітей. Не кажучи вже про щорічні поточні планові роботи, які постійно ведуться в районі.

– І все ж наймасштабнішим набутком району, напевне, можна назвати спорудження минулого року нового вокзалу на станції Рокуватій. «ЧГ» покроково висвітлював хід його будівництва, і ми старалися передати ту думку, що об’єднаними зусиллями та коштами можна реалізувати найнеймовірніші, здавалося б, проекти.

– Це правда, але для нас важливо було отримати не тільки нову будівлю вокзалу, а й комплексно реконструювати інфраструктуру вулиці 23-го Лютого до її перетину з вулицею Сурикова. Це вимагало значних коштів, тому ми умовно розділили обсяг робіт на два етапи. Зараз відбуваються тендери на виконання робіт з завершення реконструкції. Сподіваюсь, до осені вона буде виконана. У найближчих планах – реконструкція житломасиву 9-го кварталу. Тож, користуючись нагодою, хотів би подякувати всім промисловим підприємствам за партнерство та співробітництво у реалізації масштабних соціальних проектів. Скажу відверто: без такої тісної співпраці вже неможливо уявити розвиток району.

Упевнений, з кожним роком Тернівський район ставатиме ще зручнішим для життя і красивішим.

 

Мотрона Панова, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах