До 100-річчя Першої світової. Творець сімейного ансамблю

автор
Записів: 67
Дата запису: 17.04.2014
Комментарів: 0

Ці фотодокументи – як далекий відгомін подій, що ввійшли в історію під назвою  «Перша світова війна». Знімки початку століття зберегла і передала онука Миколи Івершина Людмила Савранська. Її дідусь 100 років тому одружився. На світлині він разом із дружиною. Поруч з ними ось такий маленький дружка. То племінник нареченої.

Треба зазначити, що Микола Івершин на той час уже служив у війську. Його до царської армії призвали в 1912 році. Сам він родом із Херсонщини (9.05.1894 р. н.). За плечима – три класи церковно-приходської школи, два роки на руднях Кривбасу. Кажуть, Микола Михайлович мав чудовий почерк. Недаремно ж його призначили писарем полку.

Одружився Микола Івершин у 1914 році, за кілька тижнів до початку Першої світової війни. Нам невідомо, де саме воював, але додому він повернувся в 1915 році. Вочевидь, через поранення. Фронтовик організував із членів своєї родини струнний ансамбль. Дві гітари, мандоліна та балалайка. Мав п’ятьох дітей. Від них – 13 онуків, від онуків – 21 правнука, від правнуків – 23 праправнуків. От усіх зібрати – академічний оркестр вийшов би.  Весь світ зачарував би.

Після відбудови промисловості Кривбасу Микола Івершин працював нормувальником шахти «Нова» ШУ ім. Р.Люксембург. Помер у серпні 1946 року.

Володимир Бухтіяров, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах