Доля міста – історія газети: 2001 рік

кореспондент
Записів: 47
Дата запису: 04.06.2014
Комментарів: 0

Шановні читачі! Ми продовжуємо відлік часу до 90-річчя «Червоного гірника», яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цьогоріч отримуєте чимало приємних сюрпризів, серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «Червоний гірник». Сьогодні до вашої уваги – рік 2001.

На силі Божій стоять дуби

Ідея висадити на початку нової історичної доби молоді дубочки, які б своєю силою та міццю символізували зв’язок часів, належала тодішньому міському голові Юрію Любоненку та владиці Єфрему. А відтак, до неї приєдналися на той час генеральний директор ПАТ «Північний ГЗК» Микола Колісник, голова Тернівської райради Олександр Розумнюк та працівники Криворізького ботанічного саду НАНУ, які й допомогли її реалізувати - відвели у саду місце для посадки та відповідним чином підготували саджанці чотирьох дубів. Отож напередодні Різдва Христового року Божого 2001-го відбулося урочисте їх висадження. Про це «ЧГ» повідомляв 6 січня 2001 р. Тоді не бракувало скептиків, які вважали, що посаджені взимку дерева не приживуться. Але з настанням тепла молоді дубки зазеленіли і дружно пішли в ріст. Нині вони стрічають 14-у весну!

Кривбас приймав Президента України

Першим містом, яке в новому 2001 р. з робочим візитом відвідав тодішній Президент України Леонід Кучма, був Кривий Ріг, оскільки наше місто завше відігравало ключову роль в економіці країни. Не пасло воно задніх і в 2001 р. Протягом І півріччя 2001 р. у Кривбасі було вироблено продукції на суму 5,1 млрд. грн., темпи зростання обсягів виробництва сягнули 115,1% проти такого ж періоду 2000 р., надходження до бюджету зросли на 65,6 млн. грн. З урахуванням стагнації в економіці, яка тривала упродовж 90-х років, та нагромаджених за цей час боргів за І півріччя їх було зменшено перед бюджетниками на 87,4 млн. грн., перед Пенсійним фондом - на 12,5 млн. грн., по заробітній платі - на 26,9 млн. грн.

«Криворіжсталь» - флагман металургії

У І кв. 2001 р. комбінат «Криворіжсталь» наростив випуск своєї продукції на 120,7% проти аналогічного періоду 2000 р., чистий прибуток склав 222 млн. 347 тис. грн. На своїх шпальтах протягом року «ЧГ» розповідатиме про призначення нового генерального директора «Криворіжсталі» Анатолія Сокуренка, якого місту представляв Віце-прем’єр-міністр України Олег Дубина, про 40 новосіль, які відсвяткували працівники комбінату, отримавши квартири в добудованому комбінатом будинку № 23 по вул. Ярославській, нарешті, про те, що «Криворіжсталь» першою у світі отримала міжнародний сертифікат якості ISO-9001-2001.

На європейську колію

«Трамвай стане безшумним», - повідомляв городянам «ЧГ» у квітні. Саме тоді розпочалася заміна дорожнього полотна трамвайної колії на Соцмісті. Замість гуркітливого покриття за 4 місяці було покладено високотехнологічні плити, що поглинають звук. А відтак, у серпні 2001 р. трамвай пішов європейською колією. Нею пішло і все місто. У березні 2001 р. на мкрн. Ювілейному запрацював перший європейського зразка продовольчий супермаркет «Універсам-Кривбас». «Комп’ютерні класи в школах – примарна далечінь чи необхідність?» - розмірковував на початку року на сторінках «ЧГ» народний депутат України Вадим Гуров. А вже в грудні 2001-го криворізький підприємець Дмитро Барабаш відкрив у місті мережу магазинів «Євроофіс» з продажу комп’ютерної техніки, без якої сьогодні навіть важко уявити наше життя.

Криворізьке - значить, відмінне!

Започаткувавши нову рубрику, «ЧГ» широко представляв міські підприємства - КЦРЗ, завод «Констар», цементний завод та ін.

За синєє небо, за жовте колосся боротися треба, щоб щастя збулося!

У 2001 році широко святкувала своє перше десятиліття Незалежності вся Україна, а разом з нею – і Кривбас. Тогоріч у відзначенні цього свята вперше взяли участь гості з міста-побратима Нижнього Тагілу.

Гордість твоя, Кривбасе

Серед понад двох десятків постійних рубрик «ЧГ»-2001 найвищий рейтинг мали «На життєвих перехрестях», «Листи до друга» Лариси Чухан, «Кермо й колеса» Сергія Соловйова, «Ріднокрай» Тетяни Воронової, «Жіночі історії» Тетяни Лаврентьєвої. Та все ж пальма першості належала рубриці «Особистість», де журналісти «ЧГ» розповідали про земляків, які своїми досягненнями, працею, творчістю залишили вагомий слід у житті міста. Серед них – воїн-інтернаціоналіст, кавалер бойових орденів майор Віктор Бобров, диригент Віталій Вітковський, ракетобудівник Василь Вознюк, військовий льотчик Микола Корнєв, член загону космонавтів Анатолій Галиченко, директор проектно-конструкторського інституту «Криворізький будпроект» Людмила Татаровська - це тут першими почали проектувати нові церкви Кривого Рогу, відомий фтизіатр Марія Лук’яненко, чудо-майстер Володимир Пилипенко - в одеському Будинку вчених він відреставрував рояль 1848 р., на якому грав ще Ф. Ліст, бурильник глибокого буріння шахти «Батьківщина» «Кривбасзалізрудкому» Микола Лісовий, оператор «Криворіжсталі» Геннадій Журавльов, удостоєний ордена «За заслуги» ІІІ ст., Олег Ржепецький, який у 12-му міжнародному запливі «Бешикташ» (Туреччина) переплив протоку Босфор, та інші.

Повідомляли «Німецька хвиля» і «ЧГ»

На початку жовтня радіостанція «Німецька хвиля» поділилася новиною - директором балетної групи Берлінської державної опери призначений всесвітньо відомий танцівник, криворіжець Володимир Малахов.

Ювілейна палітра Кривбасу

У 2001-му виповнилося 120 років з початку промислового виробництва відкритої Олександром Полем залізної руди. Цій темі було присвячено Дубовобалківські читання, про що на сторінках «ЧГ» писав історик Володимир Стецюк.

125-річчя справила Свято-Вознесенська церква, розташована на житломасиві Південного ГЗК.

Своє 70-річчя відзначило і криворізьке Соцмісто, спорудження якого почалося в 1931 р. одночасно з будівництвом «Криворіжсталі». Тоді, на хвилі індустріалізації країни, мало хто замислювався про екологічні наслідки такого сусідства, тому житлові будинки зводилися впритул до комбінату.

50 років урочисто відсвяткував криворізький авіаколедж, чиї випускники працюють сьогодні в різних куточках планети.

З першою круглою датою –10-річчям виходу в світ – ровесника незалежної України, літературний альманах «Саксагань» в особі його головного редактора Анатолія Липицького на сторінках «ЧГ» вітали поет-сатирик Павло Глазовий, владика Криворізький і Нікопольський Єфрем, художник Юрій Сич, поетеса Наталія Шопяк.

Тетянин день

До 70-річчя визволення Кривого Рогу заслужена артистка України Тетяна Піскарьова дала 2 концерти в рідному місті. А тим часом найперший у житті співачки сольний концерт «Тетянин день» відбувся на сцені ДП «Овація» у березні 2001 р.

Того року з гастролями в Кривому Розі побували Лариса Доліна, Тетяна Буланова, Микола Носков, Михайло Поплавський, групи «ВВ», «Любе», «Тату», всі вони мали за честь дати ексклюзивні інтерв’ю для «ЧГ».

 

Мотрона Панова, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах