Доля міста – історія газети: 2002 рік

кореспондент
Записів: 47
Дата запису: 20.05.2014
Комментарів: 0

Шановні читачі! Ми продовжуємо відлік часу до 90-річчя «Червоного гірника», яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цьогоріч отримуєте чимало приємних сюрпризів, серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «Червоний гірник». Сьогодні до вашої уваги – рік 2002.

А все ж цікаво оглянутися отак на дюжину років назад! Ще свіжі в пам’яті тодішні враження і відчуття, але водночас ти вже знаєш, як воно було далі, справдилися чи ні якісь суспільні та особисті сподівання. Рік особливий і тим, що в ньому 20.02.2002 - перша паліндромна дата ІІІ тисячоліття. Піднімаючи келих за здоров’я свого чоловіка - якраз у цей день іменинника, пробувала уявити, якими-то будуть наші далекі нащадки в наступних паліндромних 30122103 чи 21122112 роках, як житимуть, про що думатимуть, як описуватимуть свій час?

«Часи змінюються…»

«Часи змінюються, і ми разом з ними», - казали древні римляни. 2002 рік почався з роботи Міжвідомчої комісії з розробки пропозицій щодо поліпшення соціально-економічного становища на підприємствах Кривбасу на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України Олегом Дубиною, який донедавна працював у Кривому Розі. На старті нового року на шпальтах «ЧГ» генеральний директор «Криворіжсталі» Анатолій Сокуренко підбив підсумки за рік минулий. У 2001 р. комбінат виробив 1/5 всієї металургійної продукції України. Чистий прибуток становить 733 млн. грн. при тому, що електроенергія подорожчала на 45%, газ – на 71,6%. До США продано 799 тис. т металопродукції. Заплачено 522 млн. грн. податків, погашено 120 млн. грн. державних кредитів. Нині подібна інформація є комерційною таємницею. А в 2002-му напередодні Дня металургів і гірників Анатолій Сокуренко ще раз дав докладне інтерв’ю «ЧГ» про стан виконання соціально-економічної програми на «Криворіжсталі». Також у 2002-му ще була надія, що можна добудувати «КГЗКОР».

Нині без мобільника як без рук. А ще в 2002-му «ЧГ» писав, що мобільна розмова – річ дорога, а відтак, наводив статистику: насиченість міста квартирними телефонами становить 23 номери на 100 жителів, що є кращим показником в області. Зв’язок забезпечують понад 70 АТС, загальна кількість номерів перевищує 200 тис. Триває заміна АТС- 29 на АТС- 92 , стає до ладу АТС-91. А ще «ЧГ» повідомляв, що незабаром городяни переглядатимуть більшість телеканалів тільки з декодерами. Станом на жовтень 2002 р. 18 операторів кабельного телебачення обслуговували 91480 квартир і приватних будинків. Із 240 тис. криворізьких сімей, тільки 2 з 5 дивляться кабельне телебачення.

З 1 липня 2002 р. Мінтранс України розпочав експеримент щодо розвитку внутрішнього ринку авіаперевезень, включивши в нього і Криворізький аеропорт. Його суть полягала в здешевленні удвічі вартості авіаквитків, завдяки чому відновилися внутрішні пасажирські авіарейси з Кривого Рогу до Києва, Сімферополя, Чернівців та міжнародні до Анкони, Анталії, Стамбула та Єревана. У перший політ до Стамбула вирушили й кореспонденти «ЧГ».

Ми обираємо, нас обирають

Найпомітнішою подією 2002 року, безумовно, стали вибори депутатів місцевих рад та голів міських, сільських і селищних рад. 21 січня 2002 р. «ЧГ» повідомляє, що міськвиборчком дає згоду на утворення в Кривому Розі 75 виборчих округів, 287 дільниць, на яких голосуватимуть 550 000 виборців. Першим кандидатом на посаду міського голови зареєстрований Юрій Любоненко. Загалом же на цю посаду претендували троє кандидатів. 19 лютого «ЧГ» друкує списки перших 135 кандидатів у депутати міськради. По різних округах балотуються і троє червоногірничан. Як безпосередній учасник того виборчого процесу скажу, що це був важкий марафон, але водночас він дав і цінний досвід. 4 квітня 2002 р. вручено посвідчення міського голови Юрію Любоненку (за нього проголосував 268131 виборець) та мандати новообраним депутатам міськради.

Разовий тираж «ЧГ» в 2002 р. коливався від 40 до 45 тисяч примірників. Тричі на тиждень газета несла читачам найсвіжіші новини. Ми аналізували події, вели журналістські розслідування, приміряли на себе інші професії. В’їдливі фейлетони друкував Євген Чубенко. Щосуботи виходив «Веселий підвальчик» Лариси Чухан. Особливу читацьку аудиторію збирав «Ріднокрай» Тетяни Воронової. Увагу дачників привертала сторінка «У саду і на городі» Тетяни Вершицької. Популярними були «Споживач» та «Довідкове бюро» Едуарда Білика, «Сімейна сторінка» Тетяни Лаврентьєвої, «На поштовому перехресті» та «Читач-газета-читач», що їх регулярно готував відділ листів, юнкорівський «Ровесник», «Спортивна арена» Віталія Ткачука тощо. Мобільною формою спілкування з керівниками міських служб, відомств і підприємств був бліц-діалог. Упродовж півроку по четвергах «ЧГ» друкував найцікавіше з «Енциклопедії Миколи Амосова», щойно виданої в Москві.

Хроніка гарних новин від «ЧГ-2002»

За І квартал 2002 р. в пологовому будинку №1 народилося 303 немовлят проти 200 у 2001-му.

Комбінат «Криворіжсталь» здав в експлуатацію житловий будинок для своїх трудівників. В урочистостях з цієї нагоди взяв участь Перший віце-прем’єр-міністр України Олег Дубина.

У Тернах відкрилися перший в області Будинок милосердя для 100 самотніх літніх людей і нова соціальна аптека для ветеранів.

«УкрСиббанк» відкрив Центральний офіс по пр. Гагаріна, 58 - його 6 відділень обслуговують 1 тис. рахунків юридичних та 25 тис. рахунків фізичних осіб.

Знай наших, криворізьких!

У 2002 р. криворізьким правоохоронцям від Президента України Леоніда Кучми та МВС України вручено іменний Прапор як головний символ звитяги, мужності й непохитності - відтоді він назавжди залишається в нашому місті.

Державну премію України в галузі науки і техніки присуджено металургам Кривого Рогу - Олегу Дубині, Миколі Омесю, Володимиру Шеремету та Ігорю Сміяненку. Звання «заслужений діяч науки і техніки України» присвоєно керівникові проблемно-галузевої лабораторії КТУ Альберту Азаряну.

Наталія Кальниш завоювала 5 медалей на чемпіонаті світу з кульової стрільби та у фіналі Кубка світу. Світлана Трифонова тричі стала срібною призеркою в лижних гонках та бронзовою призеркою з біатлону на Паралімпійських іграх у Солт-Лейк-Сіті (США).

Бальники Дарія Дмитрюк та Олександр Шпак, поступившись голландцям і полякам, посіли ІІІ місце серед танцювальних пар з 7 країн Європи на міжнародному турнірі з танців на інвалідних візках «Кубок Санкт-Петербурга». Студентку музучилища Аліну Польову названо «Золотим голосом» на міжнародному фестивалі «Світ музики» в Італії.

Червоними і чорними нитками…

2002 рік був рясним на круглі та знаменні дати. Місто широко відзначало 170-річчя від дня народження першовідкривача криворізьких руд Олександра Поля. Поважні життєві дати відсвяткували наші землячки Ольга Дімішкан - їй виповнилося 104 роки та 100-літня Пелагея Тісленко. Писав «ЧГ» і про Почесного громадянина Кривого Рогу, рятівника греблі КРЕС у роки війни Івана Гудзя з нагоди його 85-річчя.

Півстолітній ювілей відзначила газета комбінату «Криворіжсталь» «Металург». 40-ву річницю урочисто святкував Інгулецький район, утворений у 1962 р. за рахунок частини Дзержинського району, сел. Зелене Широківського району та м. Інгулець.

Мотрона Панова, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах