Доля міста – історія газети: 2004 рік

завідувач відділу медицини і спорту
Записів: 52
Дата запису: 23.04.2014
Комментарів: 0

Шановні читачі! Ми продовжуємо відлік часу до 90-річчя «Червоного гірника», яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цьогоріч отримуєте чимало приємних сюрпризів, серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «Червоний гірник». Сьогодні до вашої уваги – рік 2004.

Міськлікарні – 100 років

Духовні спадкоємці Колачевського

Міській клінічній лікарні № 8 - сто років. Із цієї нагоди медперсонал посадив біля лікарні молодого дубка. А в стіну медичного закладу поклали капсулу з посланням до колег, заповівши відкрити її через 100 років – на двохсотліття лікарні, в майбутнє якої її нинішні працівники свято вірять. Бо впевнені, що й прийдешні покоління медиків теж підхоплять естафету гуманного служіння своїй професії, примножуватимуть традиції медзакладу, як і вони, прийнявши розпочату 100 років тому справу доктора медицини Сергія Миколайовича Колачевського.

Подія року

«Криворіжсталь» продано

Фонд державного майна України провів конкурс з приватизації комбінату «Криворіжсталь», котрий і визнав нового власника металургійного гіганта. Ним став промислово-фінансовий консорціум «Інвестиційний металургійний союз», створений компанією, що контролюється корпорацією «Інтерпайп» (Дніпропетровськ), і компанією «Sistem Capital Management» (Донецьк). Перемога йому коштувала 4,26 мільярда гривень. Фонд держмайна України ось таким чином перевиконав річний план щодо приватизаційних надходжень (як відомо, комбінат трохи пізніше був перепроданий уже за 24 мільярди гривень, – авт.). А ще раніше, у травні, після кількох років консервування розпочала свою роботу шахта ім. Орджонікідзе. Для гірничорудної галузі України це перший приклад, коли зупинена копальня знову ожила. Знаменно, що цього дня шахті виповнилось 70 років.

Смерч

Неспокійна весна

Першого дня весни, тобто 1 березня, з 15 до 16 години в Апостолівському та частково Широківському районах пронісся смерч зі швидкістю 40 метрів за секунду. Особливо постраждав Апостолівський район. На жаль, були й жертви – одна жінка загинула, двоє чоловік травмовано. У кількох населених пунктах шалений буревій позривав дахи з будинків, повалено багато дерев. На автотрасі Апостолове – Зеленодольськ в епіцентр руху смерчу потрапив автомобіль «Опель», яким керувала 40-річна Світлана Шульга. Буревій підхопив легковушку й завертів нею, немов іграшкою. Уже пізніше загиблу жінку знайдуть на відстані 200 метрів від автомобіля.

Наше життя – гра?

Господь «підкинув» пару мільйонів гривень із «хвостиком»…

Електромонтер теплосилового цеху Південного комбінату, 61-річний працюючий пенсіонер Микола Іванович Савицький зірвав джек-пот «Лото-Забави». А це суперсолідний виграш - 2 мільйони 184 тисячі 359 гривень. До цього часу в робітника Південного ГЗК не було ні автомобіля, ні дачі, ні навіть телефону.
- Передчуття, що виграю солідне багатство, було, - переконує щасливий Микола Іванович. – Щоправда, на інтуїтивному рівні, одразу звернув увагу на номер тиражу – 257. Бачите, збіглися дві сімки. Для мене, азартного Тільця, на той тиждень був обнадійливий гороскоп. Тому не вагаючись придбав 160 квитків «Лото-Забави». Ці мільйони я пущу на конкретне діло. Але точно не передам рідним дітям, бо Господь, на превеликий жаль, мені їх не послав. Немає сенсу купувати автомашину, оскільки я дальтонік. Однозначно не виїжджатимемо з дружиною Галиною Опанасівною в далекі Америки. Бо той, хто в такому віці залишає рідну країну, щастя там не знаходить…
Варто додати, що наш герой-мільйонер понад 40 років сумлінно трудиться на Південному комбінаті електромонтером. Ще з радянських часів його портрети не сходять з Дошки пошани. А колеги по роботі нині вважають його неперевершеним раціоналізатором. Так ось: Савицький, оволодівши аргонним зварюванням і багато ще чим, десятиліттями конструює… вічний двигун, от і гадаймо, куди він пустить свої мільйони.

Меридіан творчості

Талановиті й знамениті…

Криворізька сім'я Турабелідзе отримала з Києва бандероль від співака Олександра Пономарьова, котру відомий виконавець вислав родині Гіві Лукича Турабелідзе (голови Криворізької організації Національної спілки архітекторів України). У вітальному листі співак подякував Гіві Лукичу та його дружині Лідії Михайлівні за виховання старшого сина Гії, котрий пише для його пісень музику. Скажімо, до пісні «Єдина»: Гія тоді працював у Києві аранжувальником на «Гала радіо», створив свою студію. До речі, менший син Гела – теж у столиці: закінчує Київський державний університет ім. Т. Шевченка (факультет міжнародних відносин). Він із діджеєм Пашею створив клуб із вивчення англійської мови. Зі своєю музичною методикою, як для студентів, так і ділових людей.
Ще одна приємна новина. Криворожанка з Карачунів Марина Курнилович дебютувала в зйомках індійського фільму «Кісна» про кохання доньки інженера Антонія. Землячка зіграла леді Томсон (усі інші актори - британці). Марина стажувалась в інституті Нью-Делі (інститут класичного танцю), уже пробувалась в епізодичних ролях у кіно. А нинішня – це роль першого плану.

Сенсація

17-річна криворожанка виграла Вімблдон!

Найпрестижніший тенісний турнір серії «Великого шолому» несподівано виграла молода росіянка Марія Шарапова. Та вже наступного дня всі зарубіжні інформагентства рознесли по всьому світу ще одну сенсацію: 17-річна криворожанка Катерина Бондаренко вперше серед українок виграла юніорський Вімблдон! Тобто, по суті, неофіційний чемпіонат світу у великому тенісі, який вважається найелітнішим видом спорту. Такого шаленого успіху наша землячка добилась, ще тренуючись у нашому місті зі своїми рідними сестрами – старшою Валерією та Оленою. А мати Наталя Бондаренко одночасно є тренером своїх трьох доньок. Спортивна сім'я Бондаренко – не новачки у світі українського тенісу, та найгучнішої звитяги добилась поки що Катя. Дівчина тричі потрапляла до Вімблдонського півфіналу. Та лише четверта спроба стала найвдалішою та найщасливішою.

Де б не були криворіжці

Краса й суворість Антарктиди

Відомий наш земляк, досвідчений полярник Микола Іванович Маковій багато років милувався красою та суворістю Антарктиди і поділився розповідями про шостий континент. За його плечима десятки антарктичних експедицій, ще починаючи з 1985 року.
- Красу Антарктиди не передати словами, - захоплено говорить земляк. – Первісна природа, тиша аж дзвенить, м’якенькі кульки пінгвіненят, морські леопарди з дитячим виразом мордочок. Але не обманюйтесь, вони жорстокі хижаки. Інакше у цих широтах не вижити. Миттєва атака – і нашої доброї знайомої, учасниці польської експедиції, майстра спорту з підводного плавання, немає в живих. А леопард так і дивиться на світ наївними очима. Люди, як і звірі, повинні мати миттєву реакцію, ясний розум, не затьмарений чварами, амбіціями.
Микола Іванович має величезний фотоархів, який він приніс до редакції «Червоного гірника». У ньому кілька тисяч фотографій, слайдів. А також Почесні грамоти Міністерства освіти та науки, підписані міністром В. Кременем та директором Українського антарктичного центру генерал-майором В. Литвиновим (нині, до речі, Микола Маковій - Почесний громадянин Кривого Рогу, – авт.).

«ЧГ» - 80 років

Червоногірничани про свою газету та читачів…

7 грудня 2004 року «Червоному гірнику» виповнилось 80 років, цій знаменній події міська газета присвячує кілька полос (тобто 4-5 сторінок). На шпальтах – розповіді та цікаві історії червоногірничан під рубрикою «Із невигаданого». Із-за океану привітав своїх колишніх колег Роман Карнаух, який раніше працював фотокореспондентом у нашій газеті, а зараз мешкає в США. Червоногірничани, у свою чергу, поздоровили колишнього колегу з 55-річчям. Трохи раніше на честь 70-річчя заслуженого журналіста України Бориса Васильовича Косигіна вміщено фотовернісаж неперевершеного майстра об’єктива.

А ось відома тележурналістка ТРК «Рудана» Ольга Чистякова присвятила газеті 30-хвилинний фільм «80 років разом». Розміщено на сторінках міського видання й матеріал доцента кафедри соціології Криворізького педагогічного інституту А. Кіріна про Почесного громадянина Кривого Рогу, видатну нашу колегу, ведучу «Ріднокраю» Тетяну Петрівну Воронову. Тоді, у грудні 2004 року, Тетяна Петрівна, ровесниця рідного «Червоного гірника», теж святкувала своє 80-річчя.

Віталій Ткачук, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах