Доля міста – історія газети: 2005 рік

кореспондент
Записів: 33
Дата запису: 14.04.2014
Комментарів: 2

Шановні читачі! Ми продовжуємо відлік часу до 90-річчя «Червоного гірника», яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цьогоріч отримуєте чимало приємних сюрпризів, серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «Червоний гірник». Сьогодні до вашої уваги – рік 2005.

Новий Президент України Віктор Ющенко прийняв присягу. Юлія Тимошенко очолила Кабмін

У неділю, 23 січня, на урочистому засіданні Верховної Ради України новообраний глава держави Віктор Ющенко прийняв присягу Президента України. В інавгурації Президента взяв участь міський голова Юрій Любоненко.

Відбулася й громадська інавгурація.

- Україна бачить своє місце в Європейському Союзі, - сказав В. Ющенко, виступаючи на Майдані Незалежності. – Моя мета – Україна в об’єднаній Європі.

Президент підкреслив, що має намір звільнити громадян від постійних поборів і дати можливість працювати легально й чесно. «Ми знищимо систему корупції в Україні, виведемо економіку з тіні, податки буде знижено, але їх будуть платити усі...»

Після інавгурації Президента України, було сформовано новий Кабінет Міністрів України. Його очолила Юлія Тимошенко.

Проблема: кришки комунікаційних люків зникають опівночі

Щоб запобігти таким крадіжкам, місцеві умільці – інженери багатогалузевого кооперативу «Наладчик» Дмитро Родь і Микола Парінов створили спеціальні замки. «Червоний гірник» першим серед мас-медіа підтримав інженерів і закликав керівників міськводоканалу, «Укртелекому» та інших підприємств придивитися до цих замків та застосовувати задля збереження майна. І не лише, адже на вулицях Кривого Рогу і дорогах більшає відкритих колодязів, створюються аварійні ситуації та виникає небезпека травматизму.

Герой-дев’ятикласник

Старшокласник Червоношахтарської загальноосвітньої школи Сергій Гончар витягнув із ополонки Карачунівського водосховища двох потопаючих рибалок і мовчав про це, поки не озвучили самі врятовані.

- Тепер ми повік зобов’язані своєму рятівнику, - говорили чоловіки, міцно обіймаючи хлопця. – Він нам врятував життя.

З новосіллям, залізничники!

На початку весни по вулиці Вахрушева (селище Батуринське) в Довгинцівському районі відбулося заселення 90-квартирного багатоповерхового будинку. Ключі від осель під мажорні звуки духового оркестру отримали щасливі залізничники. Багато з них чекали цього незабутнього дня понад 10 років.

Середньовіччя сьогодні. Підлітка прикували за шию ланцюгом...

У приватному будинку по проспекту Карла Маркса, 138 виявлено прикутого ланцюгом до батареї опалення підлітка. Хлопець – волоцюжка, а прикував його колишній правоохоронець, офіцер міліції, за те, що підліток вкрав у нього два пакетики із золотом. Полковник міліції Сергій Шматов наказав затримати підозрюваного громадянина. «Я свого часу йому рекомендував залишити міліцію, бо щось він уже тоді темнив...» - додав С. Шматов.

Публікація в «Червоному гірнику» про цей шокуючий факт буквально зірвала весь інформаційний простір України.

Перший український посібник для гірників

Академія гірничих наук України та Криворізький технічний університет завершили багаторічну роботу над створенням «Бібліотеки гірничого інженера». Ця серія, що складається з 14 повноцінних томів, детально розповідає про всі сторони гірничої справи. Президент Академії гірничих наук України Володимир Бизов наголосив, що бібліотечка стане настільним посібником не лише для студентів, а й для досвідчених виробничників.

- Наша бібліотека – це практично перший підручник з гірничої справи державною мовою, - наголосив Володимир Федорович.

Гроші від продажу «Криворіжсталі»

Верховна Рада України ухвалила закон, відповідно до якого 1 відсоток коштів від продажу «Криворіжсталі» має бути спрямовано в бюджет Кривого Рогу і в бюджет Дніпропетровської області. При цьому 0,7% коштів має отримати Кривий Ріг, а 0,3% - Дніпропетровська область. Цей законопроект запропонував народний депутат України Вадим Гуров.

Незаконний пункт прийому металобрухту діяв в ангарі виправної колонії 80

Викрито нові факти «кришування» у Кривому Розі неліцензованих приймальних пунктів металу.

- У це важко повірити, але один із таких було організовано в ангарі Криворізької виправної колонії-80, - розповідає начальник Криворізького міського управління внутрішніх справ, полковник Олександр Білоусов. – З приміщення вилучено понад 27 тонн брухту чорних металів, ваги, 6 мотоциклів з колясками, якими вдень і вночі завозився крадений метал.

Прокурор Дзержинського району Сакіт Джаббаров порушив по цьому факту карну справу.

Пам’ятний знак Петру Калнишевському

У кінці жовтня у Кривому Розі відкрито пам’ятний знак засновнику нашого міста, останньому козацькому отаману Запорозької Січі Петру Калнишевському. Пам’ятний знак відкрив наш земляк, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко. Керуючий Дніпропетровсько-Криворізькою та Московсько-Богородською єпархіями митрополит Адріан освятив місце закладення пам’ятного знака засновнику поштової станції «Кривий Ріг» П. Калнишевському.

Перед Палацом культури «Саксагань» відбулась науково-практична конференція, на яку приїхали делегації з Сумщини, Київщини, Запоріжжя, Кіровоградщини, Дніпропетровщини...

Микола Крамаренко, "Червоний гірник"

 

2 коментаря

Останні записи в блогах