Доля міста – історія газети: 2006 рік

кореспондент
Записів: 33
Дата запису: 27.03.2014
Комментарів: 0

Шановні читачі! Ми продовжуємо відлік часу до 90-річчя, яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цьогоріч ви отримуєте чимало приємних сюрпризів, серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «Червоний гірник». Сьогодні до вашої уваги – рік 2006.

Головні новини одним рядком

Для Кривого Рогу цей рік був насичений дуже багатьма подіями, особливо політичними. Це був рік виборів депутатів місцевих рад та міського голови. Підсумки голосування виявилися прогнозованими – Юрій Любоненко на виборах міського голови 26 березня набрав найбільшу кількість голосів виборців в одномандатному окрузі – 249647.

У нашому місті з робочим візитом побував Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Даючи ексклюзивне інтерв’ю кореспонденту «Червоного гірника», він влучно сказав: «Не можна йти вперед з повернутою назад головою».

Також цього року Кривий Ріг відвідав Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров. Цікаво, що прилетів він до нашого міста разом зі своєю дружиною. Зауважив: «У Кривбасі не на словах, а на ділі дбають про старше покоління».

12 жовтня Криворізьку міську міліцію інспектував міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Він був надзвичайно занепокоєний, що Кривий Ріг у нашій країні залишався найбільшим розсадником наркоманії – проживало понад 20 тисяч наркозалежних громадян.

Григорій Гусейнов – Шевченківський лауреат

Десятитомник нашого земляка, колишнього відповідального секретаря «Червоного гірника», головного редактора журналу «Кур’єр Кривбасу» Г. Д. Гусейнова «Господні зерна» здобув найвищу нагороду - Національну премію імені Тараса Григоровича Шевченка.

– Своєю патріотичною даниною місту вважаю роботу над трилогією «На землі на рідній», - говорить Григорій Джамалович. – Сюди ввійшли легенди, документальні свідчення та художні твори. Після першого видання легенд надійшло безліч дописів, довелося друкувати їх ще раз, але з доповненнями. Перша книга містила 70 переказів, друга – понад 200.

  Оцінюючи в цілому сучасну літературу, письменник зауважує, що вона інтелектуальна: «Окрім природного хисту, поетів і письменників вирізняє колосальна освіченість».

  Про отриману нагороду сказав так: «Вважаю, і теперішня Шевченківська премія, і всі попередні – випадкова усмішка долі. Переконую себе – визнання і слава скороминучі, а розплата чи борг за аванс удачі неодмінно наступить».

  Знаменитий «Міський роман» Олі Чистякової

  Відома тележурналістка ТРК «Рудана» Ольга Чистякова розпочала готувати до випуску в телеефір серію з 24 документальних фільмів про життя трьох поколінь криворіжців, починаючи з післявоєнних 50-х років. За історичну базу вона взяла публікації міської газети «Червоний гірник». Епіграф сюжетів - «Кожен пише, як він дише...».

  У спільному проекті «Рудани» і «Червоного гірника» глядачі з цікавістю знайомляться з тим, як відзначали в місті Новий рік у 1950-му, як у 1959 році криворіжці підхопили комуністичний лозунг «Догнати і перегнати Америку!», як проходив пуск нового тролейбусного маршруту в 1965-му. А в 1968 році – як «ЧГ» критикує торговельників, котрі розташовують горілчані й пивні магазини занадто близько від місць навчання та громадських закладів.

  В оповідях про 1997-98 роки згадується і хороше, і погане. Серед останнього – заборгованість по виплатах заробітків трудящим.

  Залишається додати, що на той час Ольга Чистякова вже випустила в ефір пам’ятні телевізійні «Криворізькі глави».

  Наркобізнес процвітає

  Болючій проблемі – наркоманії наша газета приділила особливу увагу. Щонайменше 30 матеріалів було опубліковано в часописі. Серед них – «Наркобізнес: прибутки і надприбутки», «Кому везли у місто наркотики на мільйон гривен?» та інші. Журналісти газети наголошують, що молодь – найбільш соціально вразлива категорія населення, яка опинилася під прицілом ділків наркобізнесу. Вони – тонкі знавці людської психології і збирають мільйони гривень на горі людей. Щоправда, кореспонденти у своїх висновках роблять не завжди точний акцент на масштабній проблемі, звинувачуючи в переважній більшості лише виробників наркотиків.

  Перебуваючи у Кривому Розі, міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко зажадав від начальника Криворізького міського управління внутрішніх справ полковника Олександра Білоусова чіткого звіту щодо боротьби з розповсюджувачами клятого зілля.

  Рік рекордного врожаю

  2006 рік, оголошений Президентом України Віктором Ющенком Роком села, став стабілізуючим для аграріїв, у тому числі і Криворіжжя. Від держави селяни заміського району отримали 2,7 мільйона дотаційних гривень.

  З намолоту зерна хлібороби Криворіжжя зайняли третє місце в Дніпропетровщині, зібравши 109 тисяч тонн збіжжя. Серед лідерів з отриманого врожаю – сільськогосподарське підприємство «Зарічний», яке очолює Олексій Носик.

  У цілому ужинок по області становить 2 мільйони 300 тисяч тонн.

  Втрати

  Пішов з життя колишній червоногірничанин, талановитий головний редактор газети «Звезда-4», член Національної спілки журналістів України Костянтин Пономарьов. Йому не було й 48 років.

  Не стало Почесного громадянина Кривого Рогу, художника, архітектора Юрія Сича, знакових для міста людей - Героїв Соціалістичної Праці Антона Солодухи та Павла Гіля.

  Прощай, «Криворіжсталь»

  У 2006-му гігант металургії комбінат «Криворіжсталь» перейменували після приватизації у «Міттал Стіл Кривий Ріг». Таке рішення ухвалено акціонерами підприємства на зборах 12 січня. Однак напис «Криворіжсталь», у бетоні і металі, все-таки залишиться в кількох місцях перед в’їздами на металургійне підприємство. Для історії!

  Холодна, сніжна зима

  Рекордні морози та багато снігу. Місто не справлялося з розчищенням снігових заметів. На допомогу прийшли танкісти, направивши артилерійський тягач з лопатою. Наш фотокореспондент зафіксував його роботу на житломасиві Карачуни.

  Автомототрек – друге народження

  По вулиці Льотчиків у Саксаганському районі збудовано велику спортивну споруду, яку назвали «Кривбас-екстрим». Її довжина – 800 метрів, ширина – 300. Виконували роботи будівельники підприємства «Криворіжіндустрбуд». До цього популярні автомобільні та мотоциклетні «Гонки на виживання» проходили на спортивній арені неподалік бульвару Вечірнього.

  Автомототрек нашого міста став одним із найбільших в Україні.

  Микола Крамаренко, "Червоний гірник".

   

  0 коментарів

  Останні записи в блогах