Доля міста – історія газети: 2007 рік

admin
Записів: 31
Дата запису: 18.03.2014
Комментарів: 2

Шановні читачі! Ми продовжуємо відлік часу до 90-річчя «Червоного гірника», яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цього року на вас чекатиме чимало приємних сюрпризів, серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «Червоний гірник». Сьогодні до вашої уваги – рік 2008.

Читайте також: Доля міста - історія газети: 2008 рік

Промисловість

Щойно закінчились новорічні та Різдвяні свята, як усі жваво взялися до роботи. Зокрема, на реконструйованій коксохімічній батареї №4 тодішнього «Міттал Стіл Кривий Ріг». Ця подія зібрала чимало гостей. Завдяки реконструкції, на яку було витрачено понад мільярд гривень, не лише модернізувалось виробництво, а й зменшився негативний вплив на довкілля.

Спортивні обрії

Блискуче дебютувала у столичному Палаці водних видів спорту криворізька команда «Сігма». У відкритому чемпіонаті України з плавання в ластах (серед представників різних вікових груп) та на першому етапі розіграшу Кубка країни наші юні земляки завоювали п’ять золотих та одну бронзову медалі. До того ж, криворізькі іхтіандри встановили ще й чотири рекорди України.

Спортивна естафета 2 травня побила рекорди. На проспекті Металургів вийшло позмагатись майже 2800 легкоатлетів.

Мистецьке різнобарв’я

Коротко, сильно і страшно, за словами Максима Горького, писав Василь Стефаник. Не менш емоційно напруженою була прем’єра вистави за новелою «Камінний хрест», яку презентував криворіжцям  режисер театру «Академія руху» Олександр Бєльський. Схвальні відгуки на адресу постановки й виконавців пролунали з уст заступника голови Національної спілки театральних діячів України Євгена Колганова, котрий приїхав з Києва спеціально на прем’єру. Не залишилась байдужою й наш кореспондент.

Непересічна подія відбулась у приміщенні театру драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка: там дивував пишнотою та елегантністю «Бал Наташі Ростової» – перший в Україні. А незабаром театр відзначив свій 75-річний ювілей.

На «Чорноморських іграх» засяяв і був оцінений І місцем талант нашої землячки Оксани Комар, вихованки студії «Аліса» ДП «Овація».

Святу – бути!

Гучно відзначили Масляну представники засобів масової інформації Кривого Рогу. «Журналістська Масляна» зібрала в парку ім. Б. Хмельницького фольклорні колективи, веселих циганок, гонщиків-каскадерів, казкових персонажів. Веселий сміх лунав алеями парку. Не обійшлось без смачнючих млинців, як і годиться на цьому святі.

Щоб жилося комфортно

На базі поліклініки першої дитячої лікарні розпочалось будівництво міського діагностичного центру. Почав оновлюватися міський тролейбусний парк. Журналісти організували акцію «Подаруй рідному місту дерево». Їхніми турботливими руками тоді було посаджено понад 100 саджанців на мікрорайоні Східному-1.

Про спрямування інвестицій до Кривого Рогу з мером міста вели мову Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Карел Штіндл і бізнес-делегація, яка прибула з ним.

На відкриття у місті єврейської школи завітала депутація з Ізраїлю, яку очолював голова Кнесету Реувен Ривлін.

Восени було відкрито перший на Дніпропетровщині соціальний гуртожиток. А в парку на 44 кварталі з’явився сучасний картингдром «Піонер-Н-міні». Цього року започатковано конкурс «Улюблений дитячий майданчик мого міста».

У 2007-му місто встановило рекорд з кількості шлюбів – понад 6,5 тисячі!

Парад зірок

Дзвінкоголосий Вітас завітав до Кривого Рогу з програмою «Повернення додому». Продуманий до найменших дрібниць (від зовнішнього вигляду адміністраторів до переходів між номерами) концерт справив позитивне враження на глядачів.

Насолоджувався Кривий Ріг і віртуозною грою всесвітньо відомого піаніста Тошіко Усуї, якого називають японським Моцартом. Концертна зала музичного училища ледь вмістила всіх бажаючих. Виступ маестро супроводжував Токійський симфонічний оркестр.

«Спрячем слезы от посторонних» – закликав криворіжців Валерій Меладзе. А припрошувати довго й не треба було – усі залюбки поринули в оксамит його голосу. Жіноча половина зали була зачарована імпозантним красенем, який всю душу вклав у ліричні композиції.

Дар’я Ворона, "Червоний гірник".

2 коментаря

Останні записи в блогах