Менше знаєш – краще спиш? Або як бути в курсі подій і зберігати спокій!

блогер
Записів: 8
Дата запису: 16.05.2014
Комментарів: 0

Зараз країна переживає не найкращі часи, люди дуже гостро реагують на події та, як наслідок, мають стани депресії, безсоння, тривоги, навіть паніки. Вмикаєш телевізор – і на тебе безперервним потоком  тече  негативна інформація… Деякі спеціалісти радять обмежити вплив інформації (не дивитись новини та репортажі з місця подій). Але люди ще більше бояться невідомого. То як бути в курсі подій і при цьому зберігати спокій та оптимізм?

Тримайте зв’язок з реальністю!

Як би ви не намагалися відгородитися від реальності, вона при цьому нікуди не дінеться. Дуже важливо знати, що відбувається навколо. Бо ця інформація може не тільки вберегти вас від неприємностей, а й урятувати ваше життя. Наприклад, знаючи, що десь неспокійно, ви можете змінити маршрут пересування. Тому неприємні емоції в цьому випадку компенсуються збереженням здоров’я та навіть життя.

Не панікуйте, а спрямуйте зусилля на допомогу іншим!

Вважати, що від нас нічого не залежить, дуже зручно і навіть вигідно! Але ми часто опиняємось у ситуаціях, коли так чи інакше можемо впливати на розвиток подій. Це може бути повідомлення,  відправлене з метою допомоги (як моральної, так і фінансової), або допомога потерпілим людям речами чи їжею, просто заспокійливі слова людям, які піддалися панічним настроям.

Фільтруйте інформацію та набувайте досвіду!

Вам зовсім не обов'язково дивитися все підряд, як-то криваві сутички, насилля або неадекватні заклики до агресії. Але новини на кшталт інструкцій з виживання бажано не пропускати, бо звідки ще ви дізнаєтеся, як поводитися в конкретних обставинах? Дивлячись на те, як інші люди справляються з певними ситуаціями, ми набуваємо досвід.

Шукайте однодумців!

Психологи помітили, що спільні переживання об’єднують людей, а спільними зусиллями легше долати труднощі, бо взаємодопомога та підтримка є важливим фактором психічного комфорту і спокою. Коли люди розуміють, що вони не самотні у своїх проблемах. А спільна участь у волонтерських або благодійних акціях може навіть змінити ваше сприйняття світу на краще.

Змінюйте те, що можливо, і прийміть те, що не в силах змінити, та  майте мудрість відрізняти одне від іншого!

Є речі, які ми змінити не в змозі, наприклад, ви можете скільки завгодно спостерігати хід прийняття резолюцій ООН, та їх зміст від цього не зміниться. Тому, якщо  ви неспроможні вплинути на ситуацію, необхідно відволікатися від думок про неї. Нав’язливі важкі думки не приводять до позитивних результатів, а лише виснажують вашу нервову систему і завдають шкоду здоров’ю. Тому не піддавайтеся на провокаційні обговорення у соцмережах або на вулиці, не підтримуйте агресивні настрої чи висловлювання. Пошкодуйте свій час і нерви, бо, можливо, завтра ця тема втратить актуальність.

Почуття гумору – захист вашого психічного стану!

Здатність посміхатися крізь сльози – це не оптимізм на порожньому місці, а можливість відсторонитися від проблем і подивитися на ситуацію з іншого боку. Насолоджуйтесь спілкуванням з близькими, рідними, зустріньтеся з друзями, вийдіть на прогулянку з чоловіком та дітьми... Намагайтесь  створювати  навіть маленькі радощі у своєму житті.

Люди поділяються на тих, хто бачить прірву і думає про безодню, і тих, хто, дивлячись на прірву, думає, як побудувати через неї міст.

Валерія Михайлець, практичний психолог

 

0 коментарів

Останні записи в блогах