Наше майбутнє. Молода еліта України

заступник відповідального секретаря
Записів: 4
Дата запису: 20.05.2014
Комментарів: 0

Сорок вісім нагород від районного до всеукраїнського рівнів з фізики, математики, астрономії та інших дисциплін – ось цьогорічний здобуток учнів 11-Б класу Криворізького природничо-наукового ліцею, де класним керівником і вчителем фізики є педагог вищої категорії, вчитель-методист Ігор Лясов, а дублером у класному керівництві й учителем математики – педагог вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України Наталя Коваль.

Таке досягнення – традиційне для теперішніх випускників одного з кращих навчальних закладів міста. Адже позаминулого року нагород було сорок дві, минулого – понад тридцять.

Про глибину знань юних науковців та ґрунтовність їхніх підходів до справи свідчить, зокрема, приклад декана класу Катерини Карпець, яка виборола друге місце на нещодавньому національному етапі міжнародного конкурсу «Intel-Техно Україна 2014» з дослідженням «Підвищення якості сталевого злитка методом його перемішування під час кристалізації», що здійснила під керівництвом професора, доктора технічних наук, завідувача кафедри металургійних технологій Криворізького металургійного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет» Віталія Лялюка та свого ліцейського наставника Ігоря Лясова. І це – лише один з численних успіхів дівчини.

До речі, на згаданий конкурс було надіслано понад півтори тисячі проектів, з яких лише двісті допустили до очного туру, а захист відбувався двома мовами – українською та англійською. З нашого міста було подано сім робіт, п'ять з яких представили саме учні 11-Б.

А ось у Ксенії Баранової та Катерини Лісакової – двадцять призових місць на двох, у тому числі – успішний виступ на ІІІ (республіканському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, де вони висвітлювали теми екологічно безпечних технологій та ресурсозбереження і науково-технічної творчості та винахідництва. Усіх трьох дівчат уже зараз запрошено на навчання до Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут».

Чимало відзнак і в Іллі Литвинюка. Одна з найпочесніших – відзнака Криворізького міського голови Юрія Вілкула за наукові досягнення.

– З вихованцями ліцею працюють як його педагоги, так і найвідоміші вчені міста, – розповідають Ігор Григорович та Наталя Миколаївна, чий педагогічний тандем у вересні візьме під своє крило нових ліцеїстів. – Загалом же, наукова діяльність – визначальна риса нашого навчального закладу, відповідно до його профілю. Це вимагає від учнів великої самовіддачі. Але й винагороджується – міцними знаннями, можливістю самореалізуватися, затребуваністю в подальшому житті. А ще – атмосферою любові, розуміння, взаємовиручки...

І дійсно, випускники Криворізького природничо-наукового ліцею гідно представляють свою альма-матер і в рідному місті, і за його межами. Як-от Богдан Аржанов, який нещодавно завершив навчання та захистив дисертацію в одному з провідних португальських університетів – і почув на свою адресу: «Це – кращий португалець, народжений не в Португалії».

Тим часом добігає завершення навчальний рік, на одинадцятикласників чекають випускні та вступні випробування, а вже у вересні поріг закладу переступлять їхні послідовники – нова парость ліцейського братства, семикласники, яким зростати й навчатися саме тут, де виховують молоду наукову еліту України.

Олена Тарасик, "Червоний гірник".

На фото: Ігор Лясов зі своїми учнями

0 коментарів

Останні записи в блогах