Оновлюйте думки – і негаразди зникнуть!

блогер
Записів: 8
Дата запису: 28.08.2014
Комментарів: 3

До редакції «Червоного гірника» надійшов лист від Юлії, їй 27 років. Про конкретну ситуацію дівчина не розповідає, а більше викладає загальні скарги, які наводять на думку про ситуативну або затяжну депресивну реакцію. Життя Юлі, з її слів, останнім часом пофарбоване в сіро-чорний колір, думки набувають негативного змісту, себе вона також оцінює негативно. Юля не відчуває підтримки навіть у близьких людей, зауважує, що втомилася від усього і не має сил так жити далі. Треба згадати й те, що Юля виховує сина і працює на двох роботах. Дівчина запитує, що їй можна порадити.

Перш за все, хочеться відзначити, що психологи порад не дають, тільки рекомендації. Допомога психолога полягає у можливості подивитися на ситуацію збоку, з іншої точки зору, інакше до неї поставитись і, якщо потрібно, прийняти доленосне рішення або змінити свою поведінку. Тому було б краще, якби Юлія прийшла на консультацію і ми разом докопалися до першопричини її стану, таким чином позбавилися б його. Але поки що спробую допомогти, як-то кажуть, заочно.

Юліє, ваш пригнічений, депресивний стан базується на негативних емоціях, а втома від життя, нав’язливі негативні думки про себе та навколишній світ, труднощі у спілкуванні з близькими – є їх результатом. Ці процеси взаємопов’язані. Тобто потрібно виявити першопричину такого стану і, по можливості, нейтралізувати. Це може бути все, що завгодно, – рід діяльності, коло спілкування, травмуюча ситуація, комплекси дитинства. Саме тому я вважаю, що ваша проблема потребує конкретного розгляду, і краще звернутися до спеціаліста особисто, але все ж таки спробую дати декілька рекомендацій:

Спробуйте жити за такими принципами:

1. Похвали себе сам(а).

2. Допоможи собі сам(а).

3. Полюби себе сам(а).

Отже...

1. Перестаньте критикувати себе. Похваліть себе самі.

  Якщо ми сприймаємо себе позитивно і тримаємо установку, що все добре, – щоб не трапилось, нам легше змінити своє життя. Труднощі частіше виникають, коли ми вважаємо себе поганими. Кожен день – це новий день, і ми проживаємо його інакше, ніж учора. Наша сила – в здатності пристосовуватися до течії життя. Тому вам, Юліє, потрібно підвищувати самооцінку, адже відчуття особистої нікчемності прямо впливає на якість вашого життя і сприйняття світу в цілому.

  2. Перестаньте залякувати себе. Допоможіть собі самі.

   Багато людей тероризують себе важкими думками і через те уявляють ситуацію більш складною, ніж вона є насправді. Жахливо жити в очікуванні найгіршого. Це впливає і на саму людину, і на стосунки з оточуючими. Наприклад, хтось не зателефонував або щось пообіцяв і не виконав, і ви тут же вважаєте, що нікому не потрібні і ніхто вас не розуміє, або на роботі будь-яке зауваження примушує вас думати про звільнення. Якщо ви ловите себе на постійних негативних думках, спробуйте знайти уявний образ, котрий витіснить негативні думки, та використовуйте його як перемикач на позитив. Це може бути все, що завгодно, – пейзаж або омріяна картина щастя, улюблене заняття, дитина, затишне місце.

   3. Візуалізуйте оптимістичні думки. Полюбіть себе самі.

    Візуалізація дуже важлива. Це працює – і це не міф. Уявляючи, як на вашу користь вирішується та чи інша ситуація, ви частково знаходите шляхи її вирішення, на підсвідомому рівні. А потім дивуєтесь, як добре все вийшло, ну саме так, як ви уявляли, не підозрюючи про те, що підсвідомо вже все спланували.

    Як висновок, пам’ятайте, що ви прийшли в цей світ недаремно і своє життя треба прожити, знайшовши власний шлях. Ваша мета – стати щасливою для себе і своєї дитини. Ваші можливості – самовираження і здатність розвиватися та вдосконалюватися. Найважча боротьба – з собою, але результат того вартий, повірте!

    Думки – це головне джерело вашого гарного самопочуття. Оновлюйте думки – і всі негаразди зникнуть!

    Валерія Михайлець, практичний психолог

     

    3 коментаря

    Останні записи в блогах