Про це писав «Червоний гірник». Доля міста - історія газети: 1996 рік

автор
Записів: 86
Дата запису: 14.08.2014
Комментарів: 0

Цьогоріч “Червоний гірник” святкуватиме своє 90-ліття. У нашій постійній ретроспективній рубриці ми разом з вами згадуємо найвагоміші, найприкметніші події, що сталися на теренах Криворіжжя протягом цих літ. Наш зворотний часовий відлік вже дістався буремних, сумнозвісних 90-х. Сьогодні до вашої уваги рік 1996-й...

А склади затоварені

Напружена фінансова ситуація - найболючіша згадка епохи становлення незалежної України. Невтішні штрихи до портрету - склади підприємств вщерть заповнені продукцією, затримуються зарплати й соціальні виплати, шалена інфляція хутко “з'їдає” невчасно отриманий заробіток. Цифри шокують. Приміром, Інгулецький комбінат заборгував своїм працівникам 480 мільярдів карбованців зарплати.

Рятуйте, бо безкоштовно возити не будемо

У відчаї заявили криворізькі залізничники через критичне фінансове становище. У зашморгу неплатежів наприкінці 90-х опинились багато підприємств Кривого Рогу, в тому числі й залізничники Криворізького відділку Придніпровської залізниці. Борг підприємств Кривбасу залізниці сягнув 5,4 трильйона (!) карбованців.

Поль у металі

У чавунноливарному цеху “Криворіжсталі” відлили новий пам'ятник - погруддя Олександра Поля. Над втіленням ідеї пошанування Колумба рудого степу працювали скульптор Олександр Васякін і майстер Микола Репников. Незабаром погруддя прикрасило одну з найпривабливіших вулиць міста, яке багато чим завдячує розробнику криворізьких родовищ. Пригадуєте, яку саме? Звісно, проспект Карла Маркса.

Куля для журналіста

На шпальтах березневого «ЧГ» - фото з автографом знаного журналіста-телевізійника, автора програм “Взгляд», «Поле чудес», генерального директора 1-го російського каналу Владислава Лістьєва. Криворізькі журналісти з сумом і болем вшанували роковини від дня смерті талановитого колеги, загиблого від рук кілера. У 1991 році Владислав проводив своє популярне “Поле чудес” у криворізькому цирку. На пам'ять про зустріч він залишив автограф червоногірничанину Володимиру Бухтіярову, а за 4 роки Влада не стало...

Зірковий конфуз

Танцівниці криворізького гурту «Міф» на фестивалі в Липецьку покепкували з Філіпа Кіркорова, раптово вискочивши на сцену під час виконання його хітової “Атлантиди”. Філіп розгубився і на якийсь час завмер від несподіванки. Артист довго сердився на криворожанок за конфуз перед глядачем, але згодом пробачив жартівниць і навіть запросив їх до творчої співпраці.

Операція “Мак”

1996-й у Кривому Розі було оголошено роком боротьби з наркоманією. Місцеві оперативники рішуче взялися знешкоджувати канали ввезення до міста лихого зілля, запровадивши операції “Мак”, “Шанхай”, “Ринок” і “Збут”. Спадає на думку, що нині не завадило б повторення тих рішучих “макових” операцій у криворізьких “шанхаях” та на ринках. Правда ж?

Ювілеї

Друга половина 90-х виявилась багатою на ювілеї. 100-річчя відзначив рудник “Суха Балка”. “Роботи у нас ще вистачить для внуків і правнуків”, - авторитетно запевнило містян керівництво підприємства. 60-у річницю урочисто відсвяткував коксохімічний завод. Схвильовано й ностальгійно заводчани згадували появу нового підприємства в криворізькому степу.

Золотий ювілей восени цього року відзначив талановитий актор і режисер, улюбленець криворізької публіки, а нині ще й заслужений артист України Василь Короленко.

Духовні джерела

У вересні 1996-го Кривий Ріг став центром Криворізько-Нікопольської єпархії. Єпископом було призначено владику Єфрема.

Втрати

11 жовтня після важкої хвороби пішов у небуття непересічний криворіжець - видатний український художник, лауреат Шевченківської премії Григорій Синиця. Пішов із життя, та не з нашої пам'яті, залишивши землякам неоціненний живописний спадок.

Тетяна Дрєєва, "Червоний гірник"

 

0 коментарів

Останні записи в блогах