Пряма лінія «ЧГ». Кожна третя субсидія – як виняток, а заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на призначення такого виду державної допомоги

блогер
Записів: 43
Дата запису: 26.12.2013
Комментарів: 2

Минула пряма лінія «ЧГ», присвячена механізму надання субсидії для відшкодування частини вартості житлово-комунальних послуг, пройшла відносно спокійно – звернень городян було небагато. Тож мали змогу більш-менш вільно поспілкуватись з начальником управління праці та соціального захисту населення виконкому міськ­ради Інесою Благун, час від часу перериваючисьна телефонні дзвінки криворіжців.

– Доки тихо, то давайте нагадаємо нашим читачам основні положення порядку надання субсидії. Передовсім – хто має право на її призначення?

– Право на призначення цього виду адресної державної допомоги мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги в ме­жах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного урядом обов’язкового відсотка платежу. А саме – 10 чи 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на визначення права на призначення субсидії.

– Яким чином можна отримати субсидію?

– Передовсім необхідно заповнити заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, бланки яких можна отримати в управліннях праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад. Також необхідно надати довідки про доходи за 6 попередніх місяців усіх працездатних осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

Станом на 20 листопада 2013 року в місті субсидією вже користуються 20394 сім’ї. Талончики на відві­дини фахівців з призначення отримали ще близько 10 тисяч городян, які мають звернутися за призначенням.

 

Телефонний дзвінок.

– Звертається Людмила Миколаївна з вулиці Стеценка, 44а. Моя невістка отримує субсидію вже третій рік.

– Чудово, нехай і надалі нею користується.

– Ось вона і хоче цього. Але ж там в умовах її отримання прописане різне, у тому числі й коштовні придбання. А в неї зламалася пральна машинка, то чи може невістка купити нову пральну машинку, чи не вплине це на субсидію?

– Пральна машинка – ні, не вплине. От якби вона придбала автомобіль, квартиру чи будинок – ось тоді б були підстави сумніватись у справжності поданих нею відомостей щодо власних доходів. А ось пральна машинка – ні, не переймайтесь цим.

– Тоді можна ще одне питання?

­– Будь ласка, заради цього тут і відповідаю.

– Квартира, в якій вона живе, – це моя квартира, приватизована мною разом з кількома іншими членами нашої сім’ї, але без участі невістки. Вона там тільки прописана. І щоразу під час оформлення субсидії у невістки цікавляться, чому квартира не на ній, а на мені. Чи правильно це?

– Правильно, бо згідно з урядовим рішенням субсидія призначається саме власнику житла. Натомість, виходячи з ваших слів, ваша невістка не є власницею, а тільки проживає в даній оселі. Тому, передбачаю, вона отримує субсидію за відповідним рішенням районної комісії як виняток.

– А чи призначать їй цьогоріч?

– Як раніше призначали, так, швидше всього, й цьогоріч комісія дозволить призначити субсидію.

Із загальної кількості вже призначеної субсидії майже 8 тисяч родин отримують її за відповідними рішеннями районних комісій, а 2,3 тисячі – це сім’ї з боргами по оплаті житлово-комунальних послуг.

Доки пауза, то продовжуємо розмову з фахівцем.

– Хто сплачує в разі призначення субсидії 10 відсотків сукупного доходу сім’ї за житлово-комунальні послуги?

– Ті сім’ї, які складаються лише з непрацездатних громадян, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах встановлених норм 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Також 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу сплачують за житлово-комунальні послуги сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди І, ІІ груп і середньомісячний дохід яких на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму: з 1.01.2013 року його розмір дорівнює 1108 гривень., а з 1.12.2013 року – 1176 гривень.

– На яку площу призначається субсидія?

– Норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 21 квадратного метра на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 10,5 квадратного метра на всіх зареєстрованих. А для осіб, які проживають в однокімнатній квартирі, – на загальну площу незалежно від розміру квартири. В окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї, субсидії можуть призначатися на понаднормову площу житла. Це відбувається за рішеннями комісій по субсидіях, створених при виконкомах районних у місті рад.

Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги становить 170 гривень, середній розмір субсидії на відшкодування вартості вугілля – 693 гривні, середній розмір субсидії на відшкодування вартості скрапленого газу – 109,50 гривні.

Телефонний дзвінок.

– Дзвонить пенсіонерка Людмила Петрівна з вулиці Балакіна. Цікавить ось що – склалося так, що я мешкаю у Кривому Розі без реєстрації, а сама прописана в Білорусі. У мене тут, у місті, на праві власності є квартира, в якій і мешкаю. То чи можу на неї отримати субсидію?

– На жаль, ні, у вашому випадку призначити субсидію неможливо навіть за рішенням районної комісії. Бо субсидія призначається тільки тим, хто є власником житла та зареєстрований за даною адресою. Чи є хтось прописаний у вашій квартирі?

– Немає нікого.

– Тоді, вибачте, нічим допомогти не можемо – законодавство не дозволяє.

Продовжуємо розмову.

– В яких випадках субсидія може бути призначена як виняток за рішенням районних комісій?

– За рішенням комісій при виконкомах районних у місті рад, субсидії можуть призначатися: на збільшену понад норму загальну площу житла; якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працювали, не навчалися, не перебували на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії; якщо уповноважений власник житла, на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення, має у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка), неповнолітніх дітей у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, два або більше транспортні засоби, що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. Також рішення можуть прийматись і в деяких інших випадках, приміром, у разі придбання житлового приміщення менш ніж за рік до місяця звернення за субсидією; у разі звернення особи, яка зареєстрована в житловому приміщенні й сплачує за житлово-комунальні послуги, але не є уповноваженим власником (співвласником) житла тощо.

Рішення про призначення субсидії, як виняток, приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, а одиноким непрацездатним громадянам, які обслуговуються територіальним центром, – на підставі клопотання територіального центру.

– Які доходи включаються до сукупного доходу сімей, що претендують на одержання субсидії?

– До сукупного доходу сімей входять: нарахована заробітна плата; надбавки і доплати всіх видів; премії, установлені за системами оплати праці на підприємстві, в установі, організації, незалежно від періодичності і джерел їх виплати; відсоткові надбавки і щорічна винагорода з фонду матеріального заохочення за підсумками роботи підприємства, установи чи організації та інші грошові виплати, що мають систематичний характер і які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.

– Яким чином можна оформити субсидію студентам?

– Для призначення субсидії студентам, які проживають у гуртожитках, необхідно надати до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву, декларацію та довідки про доходи. Інформацію про розмір плати за житлово-комунальні послуги на запит органів соціального захисту надає вищий нав­чальний заклад. У разі зміни розміру плати за житлово-комунальні послуги навчальний заклад повідомляє про це орган соціального захисту для проведення перерахунку призначених субсидій.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

2 коментаря

Останні записи в блогах