Сім’я. Держава – на варті материнства і дитинства

admin
Записів: 31
Дата запису: 12.06.2014
Комментарів: 0

Турбота про дитину – першочергове завдання батьків. А коли малюків у родині декілька, допомога зайвою не буде. Тож частину клопотів поділяє з родиною держава. Ми поспілкувались з головою комітету у справах сім’ї і молоді виконкому міськради Світланою Лавренко про пільги для багатодітних родин і присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

Світлано Іванівно, розкажіть, будь ласка, яка родина може називатися багатодітною?

– Згідно із Законом України «Про охорону дитинства» багатодітною сім’єю вважається родина, котра має трьох та більше дітей до 18 років, а також сім’ї, утворені шляхом повторного шлюбу батьків та спільного виховання трьох і більше дітей від попередніх шлюбів без їх усиновлення. Також з 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім’ї включаються діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Які пільги передбачено для таких родин?

– З 1 січня 2010 року для багатодітних сімей законодавством України передбачено ряд пільг, а саме:

- 50% знижка на оплату за користування житлом;

-50% знижка для оплати користування комунальними послугами;

- 50% знижка на вартість палива, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

- позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.

Дітям з багатодітних сімей (від 6 до 18 років) надаються такі пільги:

- безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

- щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та позачергова госпіталізація;

- безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів;

- безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Для того, щоб отримати вищезазначені послуги, багатодітна родина повинна мати посвідчення затвердженого зразка, які є бланками суворої звітності та діють по всій території України. Посвідчення видаються батькам та дітям з 6 років. Для отримання посвідчення необхідно звернутись до відділів у справах сім’ї і молоді виконкомів районних у місті рад з таким пакетом документів:

- заявою батька або матері про видачу посвідчень;

- копіями свідоцтв про народження дітей;

- копіями сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;

- довідкою про склад сім’ї;

- фотокартками батьків та дітей розміром 3х4.

У разі, якщо батьки зареєстровані за різними адресами, потрібна довідка про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення структурним підрозділом не видавалися.

Куди може звернутися багатодітна родина, якщо у неї виникли певні проблеми?

– Комітетами у справах сім’ї і молоді виконкомів міської та районних у місті рад ведуться банк даних багатодітних сімей та картки обліку. Ці картки містять у собі інформацію про всіх членів родини, їх зайнятість, перелік допомог, які отримує родина, а також перелік першочергових проблемних питань родини, які потребують термінового вирішення. Документи поновлюються кожні півроку. Тому ми намагаємося максимально вирішувати проблемні питання цих сімей, але ж, звісно, кожен день ці родини наші спеціалісти не відвідують. Хочу нагадати багатодітним сім’ям: якщо у вас виникли складні життєві обставини, які потребують сторонньої допомоги, ви повинні звернутися до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: вул. Балакіна, 4а в Саксаганському районі. Його соціальні працівники та психологи не залишать вас на самоті з проблемою та допоможуть з її вирішенням.

Також у нашому місті діє Програма підтримки багатодітних сімей та дітей пільгових категорій на 2012-2015 роки. Завдяки цій Програмі у закладах освіти міста безкоштовно харчуються не лише діти початкової школи, але й діти з багатодітних сімей, які навчаються у 5-11 класах.

Кому присвоюється звання «Мати-героїня» і який порядок його отримання?

– На підставі Указів Президента України від 29 червня 2001 року «Про почесні звання України» та від 28 липня 2007 року «Про внесення зміни до Положення про почесні звання України» жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, мають право претендувати на отримання почесного звання «Мати-героїня».

Подання про присвоєння почесного звання вносяться Президентові України.

Висунення кандидатур до присвоєння почесного звання здійснюється гласно за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження, у трудових колективах, установах, організаціях, підприємствах незалежно від типу, форми власності та господарювання.

Клопотання про присвоєння почесного звання, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні обласні, державні адміністрації.

Органи, яким надано право вносити подання про присвоєння почесного звання, надсилають на ім’я Президента України подання і нагородний лист установленого зразка.

Почесне звання «Мати-героїня» є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей. Тобто, хочу звернути вашу увагу на те, що звання «Мати-героїня» не є статусом, це – державна відзнака. Особлива увага звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, які представлені до нагородження, та членів їхніх сімей, відсутність у них притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, шкідливих звичок, а також враховується їхнє ставлення до праці, наявність позитивного авторитету сім’ї в громаді.

Для розгляду питання про нагородження вищезазначеним званням необхідно подати наступний перелік документів.

1. Клопотання на ім’я міського голови за підписом голови райради або особи, яка виконує обов’язки голови райради.

2. Нагородний лист затвердженого зразка, в якому повинні бути зазначені конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про відзначення її державною нагородою. Якщо жінка, котра претендує на присвоєння звання, працює, то нагородний лист складається керівництвом та профспілковим комітетом за місцем роботи. Якщо жінка не працює, то нагородний лист складається виконкомами районних у місті рад та приймається рішення виконкому райради щодо клопотання перед міським головою про присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

3. Свідоцтва про народження дітей, які повинні бути завірені відповідальною особою та печаткою загального відділу виконкомів райрад.

4. Акт обстеження матеріально-побутових умов родини.

Найперше, що повинна зробити жінка, котра претендує на отримання почесного звання «Мати-героїня», – звернутися до комітету у справах сім’ї і молоді виконкому районної у місті ради за місцем мешкання, де вона зможе отримати всі роз’яснення щодо формування повного пакета документів.

***

2940 багатодітних сімей мешкає у Кривому Розі.

9903 дитини виховується у таких родинах.

480 багатодітних сімей опинилися у складних життєвих обставинах.

157 жінок мають почесне звання «Мати-героїня».

Дар’я Ворона, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах