Такий близький і вже далекий 2013 рік

кореспондент
Записів: 47
Дата запису: 24.01.2014
Комментарів: 2

Шановні читачі! Ми починаємо відлік часу до 90-річчя «Червоного гірника», яке святкуватимемо 7 грудня 2014 року. Цього року на вас чекатиме чимало приємних сюрпризів,
серед яких – ретроспективна рубрика «Про це писав «ЧГ». Сьогодні до вашої уваги – рік 2013.

Під кришталевий передзвін келихів у новорічну ніч відкотився в минуле, став історією рік 2013-й. Кажуть, зблизька лице не роздивитись. І, можливо, через наступних 90 років «Червоного гірника», коли час пересіє на своє густе сито всі події минувшини, нашим майбутнім колегам він бачитиметься зовсім інакше. Але ми жили тут і зараз, були сучасниками і учасниками всього того, що відбувалося навколо нас. А відтак, день за днем журналісти «ЧГ» створювали літопис 2013 року.

Кривий Ріг –  місто довжиною в життя

http://girnyk.com.ua/sites/default/files/sdim1858_novyy_razmer.jpg

Цей логотип у вигляді рогу достатку та слоган Кривого Рогу, за яким тепер скрізь впізнаватимуть наше місто, з’явився в 2013 році внаслідок реалізації міжнародного проекту «Місцевий економічний розвиток міст України». Це був наш гуманітарний меседж світовій спільноті про те, що Кривий Ріг є не тільки потужним промисловим центром з виробництва металургійної сировини, а й рекордним за протяжністю сучасним європейським містом. Безумовно, найвагомішим інфраструктурним набутком Кривого Рогу в 2013 році став новий, побудований у стилі українського бароко залізничний вокзал станції «Рокувата», що відповідає європейським стандартам комфортності. Протягом березня-листопада «ЧГ» крок за кроком відслідковував, як народжувався красень-вокзал. А ще криворіжці отримали дві розкішні зони відпочинку на 4-му мікрорайоні Зарічному та по вулиці Маршака, що на Даманському. Знаковою подією року для жителів маленького селища Мотронівка стало відкриття нового понтонного моста через річку Інгулець, який значно скоротив і спростив для них шлях до районних і міських служб. А для всього великого Кривого Рогу – відновлення повітряного моста з Києвом.

Відтепер усього за 50 хвилин «Як-40» доставить усіх бажаючих до столиці. А серед перших пасажирів нового авіарейсу були й журналісти «ЧГ».

Слід на землі

Кожна людина лишає свій слід. 105 років живе на білому світі криворожанка Наталія Зінченко – невтомна жінка-трудівниця, яка до 98 років поралася коло землі, виростила 6 дітей, діждала 10 внуків, 20 правнуків та 2 праправнуків.

У 2013-му виповнилося 100 років від дня народження письменника, колишнього червоногірничанина Панаса Ногіна, чиїм іменем названа одна з вулиць у Жовтневому районі. Про його життя і творчість на сторінках «ЧГ» писала заслужена журналістка України Людмила Тіміргалєєва. 90 років виповнилося б і ще двом знаменитим землякам – головному ініціатору створення в Кривому Розі мережі музичних шкіл Миколі Ромасенку (саме йому завдячуємо й тим, що в нашому місті є музичне училище) та Юрію Сичу, архітектору, художнику, котрий залишив на своїх полотнах для нащадків уже зниклі куточки Кривбасу. До ювілею митця на будинку, де він мешкав, встановлено меморіальну дошку. Не злічити учнів, яким дала мистецьку путівку в життя викладач музичного училища Лариса Суханова. 1 березня 2013 року, у день свого 90-річного ювілею, вона натхненно диригувала зведеним хором училища та школи педагогічної майстерності. Не злічити й світлин, що їх зробив за своє довге життя, у тому числі й для «ЧГ», фотомайстер Олександр Смірнов – на початку вересня 2013-го йому також виповнилося 90 літ. З роси вам і з води, дорогі ювіляри!

Алло, ми вас чуємо

Немає більш дієвого способу спілкування газети з читачами, ніж прямий діалог. Тож протягом року керівники та спеціалісти різноманітних міських служб – «Криворіжгазу», «Криворіжтепломережі», управління благоустрою та житлової політики, Пенсійного фонду, центру зайнятості, Південної податкової інспекції, «Укр­телекому», Держземагентства у Криворізькому районі та ін. взяли участь у прямій лінії «ЧГ», під час якої відповідали на запитання жителів міста. Співрозмовниками криворіжців були також головний міський санітарний лікар Валерій Барабаш та лікар-кардіолог Олександр Синиця. На історичну тему вів діалог з читачами «ЧГ» професор КНУ Володимир Стецкевич, а у світ мандрів їх запрошувала Алла Полякова, керівник агенції «Кривбастур».

Не тільки світла, що у вікні

Хоч який протяжний наш Кривий Ріг, та червоногірничанам уже затісно в ньому. Приміром, 80-річний ювілей нашої області підказав нам ідею започаткувати в 2013 році нову рубрику: «Мандруємо Дніпропетровщиною».

А відтак, протягом року журналісти «ЧГ» побували в Дніпродзержинську, Павлограді, Верхньодніпровську, Жовтих Водах, у знаменитій Петриківці, за рішенням ЮНЕСКО віднесеній нині до світової культурної спадщини.

Плануємо мандрувати Придніпров’ям і в 2014 році. Тішимося з того, що ця наша ідея надихнула й інші обласні видання до пізнання рідного краю. Втім, непосидючість, можна сміливо сказати, є визначальною рисою червоногірничан, бо кожна поїздка – це нові враження, якими ми спішимо поділитися з читачами. Тож протягом 2013 року ми розповідали про Марійський духовний центр, про 10 найвідоміших курортів Словацької Республіки, де побувала Тетяна Дрєєва.

Свідками історичних реконструкцій Корсунь-Шевченківської битви на Черкащині та форсування Дніпра 1943 р. у Дніпропетровську стали Тарас Затульний та Олександр Портнягін. Вони ж побували на Запорізькому автомобілебудівному заводі, на чемпіонаті літальних апаратів «Флутаг» у Києві, самі піднімались на повітряній кулі в центрі «Сапсан», про що згодом емоційно розповідали на сторінках «ЧГ».

Довгою дорогою в дюнах Олешківської пустелі, що поблизу Цюрюпинська, разом з дослідником Павлом Мерзликіним пройшов і фотокор «ЧГ» Дмитро Любченко.

Знай наших!

Те, що криворіжці – найталановитіші, найспритніші, найпомітніші, за що б не взялися, незаперечний факт. От і в 2013 році ми з гордістю писали про свого колегу Олександра Портнягіна, чия фотографія «Козак» посіла І місце в обласному конкурсі «Барви Українського Прапора». Про молодих вчених Тетяну Артюшенко та Інну Михайленко, які отримали грант Президента на поліпшення екології Кривбасу. Про лікаря-травматолога Миколу Ярмилка, який на VІІІ Все­світніх іграх майстрів в італійському Турині здобув золоту медаль у марафонському забігу. Про Джаная Омарова та Андрія Гальченка – володарів кубка, золотої медалі та призу «За волю до перемоги – 2013» 5-го етапу «Гонок на виживання». Про пасічника Анатолія Салтана, стільниковий соняшниковий мед якого відзначений золотою медаллю 43-го Конгресу Спілки бджолярів світу. Про співачку Валентину Таран – переможницю вокальних конкурсів «VOIGE MASTER» та «Grand Stars».

Прем’єри, прем’єри, прем’єри

2013-й видався щедрим на теат­ральні прем’єри. «Книгою бажань» почав рік академічний міський театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка, а мюзиклом «Снігова королева» – «Академія руху». Потім нас вражала вистава «Поріг» режисера Михайла Мельникова.

Шанувальники поезії дістали справжню насолоду від моновистави заслуженого артиста Украї­ни Василя Короленка за кни­гою (рік видання – 2013-й) відомого криворізького поета Григорія Туренка «Три­надцатый апостол», при­свяченою Олександру Блоку. А далі ще дві прем’єри цього року подарував своїм глядачам академічний театр пластичних мистецтв «Академія руху» – «Метелики в акваріумі» за А.П. Чеховим та виставу «Пер Гюнт» за п’єсою Г. Ібсена, яку поставив Сергій Бєльський. Передувало цьому отримання молодим режисером іменного гранта Президента України для талановитої молоді. Так що й тут можна радісно вигукнути: «Знай наших!»

До нас у гості всі зірки

Кривий Ріг – місто хлібне для гастролюючих артистів, тому декотрі з них приїздять до нас не вперше. Як приміром, Діана Арбеніна та її «Нічні снайпери», як Ірина Аллегрова, як компанія «Бенюк і Хостікоєв», котра в січні 2013-го порадувала нашого глядача виставою «Люкс для іноземців».

Виставу «Собаче серце» за романом Михайла Булгакова привіз Московський незалежний театр. Побував на гастролях у нашому місті та залишив незабутні враження і Кіровоградський академічний український театр ім. М.Л. Кропивницького, який показав кілька своїх вистав. Рокерів заводили Юрій Шевчук, гурти «Атілла» і «Табула раса». Протягом року в рамках проекту «Red Citi Jazz» на міських арт-майданчиках виступали відомі джазові гурти й виконавці з України та ближнього і дальнього зарубіжжя.

У рамках свого першого туру Україною з програмою «Взлететь» завітав і володар унікального голосу, наш талановитий земляк Артем Семенов. Співали для криворіжців всесвітньо відомий тенор Володимир Гришко та його учень Ростислав Кушина. Розлоге інтерв’ю для «ЧГ» дала гостя міста письменниця Надія Гербіш. Словом, якщо зважити, що, крім того, в нашому місті відбулося близько 30 власних фестивалів, то мистецька палітра «ЧГ» видасться надзвичайно яскравою.

Ось таким запам’ятався і нам, журналістам, і, гадаю, багатьом криворіжцям 2013 рік, якому ми всього кілька днів тому сказали: «Прощавай!»

Мотрона Панова, "Червоний гірник"

Фото Андрія ТРУБІЦИНА, Олександра ПОРТНЯГІНА, Дмитра ЛЮБЧЕНКА.

2 коментаря

Останні записи в блогах