Творчий ювілей. З любов’ю до міста і його людей

кореспондент
Записів: 47
Дата запису: 17.07.2014
Комментарів: 0

Щодня виходять в ефір програми державної ТРК «Криворіжжя», якій нещодавно виповнилося 20 років. Якщо ж зазирнути в глибшу історію, то насправді редакція радіомовлення «Криворіжжя» у складі Дніпропетровського обласного телебачення і радіомовлення працювала в нашому місті з п’ятдесятих років минулого століття. Протягом 35 літ її незмінно очолював відомий криворізький журналіст Володимир Мурай. У 1988 р. тоді Дніпропетровським телерадіокомітетом було прийнято рішення про відкриття в Кривому Розі також і міської телевізійної редакції.

Якщо ви нині завітаєте до ТРК «Криворіжжя», вам неодмінно впаде в око виставлене для огляду у вестибюлі компанії найперше телевізійне обладнання, те саме, привезене в 1989 р. з Ленінграда і, як виявилось, вже далеко не нове.

– На той час я працював у Дніпропетровській телерадіокомпанії і вечірньо навчався на факультеті автоматики і телемеханіки Дніпропетровського гірничого інституту, - згадує генеральний директор ТРК «Криворіжжя» Іван Галамасюк. - Тож як молодого фахівця мене направили до Кривого Рогу монтувати нову телевізійну апаратну. Це була дуже відповідальна робота. Пригадую, як одного разу, коли я вовтузився біля своїх шнурів та іншого технічного начиння майбутньої телестудії, підійшов до мене Володимир Мурай, глянув на роботу і раптом каже: «Старайся, бо ж тобі доведеться тут керувати колись». Чому він так сказав, не знаю, але, як бачите, слова Володимира Михайловича справдилися. А тоді стояло завдання до 1 травня 1990 р. запустити телестудію в роботу. Відтак, уже 26 квітня 1990-го відбулася перша телевізійна передача з міської студії у прямому ефірі, провів її Володимир Сердюк. Я відповідав за технічний бік трансляції, Іван Фуголь працював телеоператором. Гостем студії на тому стартовому телеефірі був очільник міськкому Компартії України Дмитро Хомич.

А далі, побувши трохи у складі Дніпропетровського телерадіокомітету, наші земляки усвідомили, що пора рушати в самостійне плавання з тим, щоб, враховуючи статус Кривого Рогу як міста республіканського підпорядкування, створити власне Криворізьке регіональне державне об’єднання телебачення і радіомовлення. Завдання, прямо скажемо, не з простих, адже Дніпропетровськ навіть натяку не хотів чути про відокремлення. І все ж другий керівник криворізької телерадіоредакції Анатолій Ковальчук зумів подолати всі, здавалося б, непереборні бар’єри, а відтак, 14 червня 1994 р. вийшов наказ №346 про створення на базі Криворізької студії телебачення та міської редакції радіомовлення Криворізького об’єднання телебачення і радіомовлення у складі Державної телерадіомовної компанії України на правах юридичної особи.

Відтоді минуло 20 років.

Якщо на початку діяльності ефірний продукт ТРК «Криворіжжя» складав близько 120 годин на рік, то зараз це загалом 700 телевізійних годин та 340 годин радіомовлення на рік. Щоденні випуски новин, програми «Діалог», «Аспекти життя», «Професія», «Календар подій», «Юні експерти», «Нова хвиля» — всього 11 теле- та 28 радіопрограм різного хронометражу і періодичності, або понад 500 годин власного творчого телерадіоматеріалу культурологічного, просвітницького, соціального спрямування, дозволяють телерадіокомпанії формувати коло своїх юних і дорослих прихильників, посідаючи гідне місце в інформаційному просторі Кривого Рогу та Дніпропетровщини. Телепрограми ТРК «Криворіжжя» нині регулярно виходять на каналі «Тоніс» вранці з 9-ї до 10-ї години та ввечері – з 19-ї до 20-ї. У міжефірний час на створеному 4 роки тому сайті ТРК «Криворіжжя» в режимі он-лайн працює веб-камера, встановлена біля міського поштамту, завдяки чому користувачі Інтернету всієї планети можуть віртуально побувати на пр. Карла Маркса, помилуватися фонтанами біля міського театру драми та музичної комедії тощо.

Золотим фондом компанії тут вважають ветеранів праці Віктора Єгорова, Тетяну Єгорову, першого заступника генерального директора Ганну Сторчай, редактора радіомовлення Олену Маковій, які працюють на «Криворіжжі» з перших днів роботи телерадіокомпанії. Стаж ще 27 працівників перевищує 15 років. Серед них заступник генерального директора з техніки Ірина Звонкіна, директор програм телебачення Віктор Могуров, головні редактори Марина Яйцова, Данута Олєйнікова та ін. Журналісти, оператори, технічні служби – всього 65 працівників вдало поєднують свій творчий і технічний потенціали у виробничому процесі, що є однією з важливих складових успіху в роботі телерадіокомпанії. Нещодавно колектив поповнився п’ятьма молодими спеціалістами, які вже встигли заявити про себе як непересічні творчі особистості.

Багато зроблено останнім часом і для технічного вдосконалення ТРК «Криворіжжя». Зокрема, віремонтовано власну 30-метрову телевежу, через яку передається сигнал, з’явилася добре оснащена апаратна студія звукозапису, від касет перейшли на флеш-носії, що значно вдосконалило процес зйомок та монтажу телепрограм, оснастили новими декораціями телестудію. Як уже згадувалося, створено Інтернет-сайт, на якому ведеться трансляція в режимі он-лайн, а також при сайті створено медіаархів, де можна знайти програми минулих випусків. У квітні 2011 р. Державним комітетом телебачення і радіомовлення України було внесено регуляторні зміни в діяльність ТРК «Криворіжжя», чим остаточно закріплено юридичну її самостійність. Тоді ж отримано окрему ліцензію на радіомовлення.

Однак попереду ще більше роботи. У світлі тих євроінтеграційних перетворень, які почалися в Україні, перед державною телерадіокомпанію «Криворіжжя» стоїть завдання знайти своє місце в цифровому та розширити в аналоговому телебаченні, отримати FM-частоту для радіомовлення, взагалі не загубитися в досить різноманітному медіапросторі. Словом, у 20 життя тільки починається!

Мотрона Панова, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах