У виконкомі міськради. У Кривому Розі оцінили стан професійної освіти

автор
Записів: 9
Дата запису: 20.09.2012
Комментарів: 0

12 вересня відбулося чергове засідання виконкому міськради. Його провів секретар Криворізької міської ради Сергій Маляренко.

Того дня членами виконкому було розглянуто і прийнято 34 рішення. З доповіддю з основного питання виступила начальник управління освіти та науки виконкому міськради Наталія Касимова. Вона розповіла про стан роботи з питання наступності в професійному становленні та працевлаштуванні учнівської та студентської молоді на сучасному етапі розвитку міста.

Так, для здійснення профільного навчання в Кривому Розі задіяно 121 загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів, 40 позашкільних навчальних закладів, 1 міжшкільне навчально-виробниче об’єднання, 15 професійно-технічних і 28 вищих навчальних закладів. Це призвело до того, що в нашому місті вже 100% старшокласників охоплено про­фільним навчанням. Най­кращий досвід співпраці з питань профільності та профорієнтації між усіма видами закладів I-IV ступеня акредитації продемонстровано в Жовтневому та Саксаганському районах.

– Результати ЗНО старшокласників підтверджують якість викладання в профільних класах, – повідомила Наталія Касимова. – Свідченням цього є випускники Саксаганського, Дзержинського, Жовтневого, Довгинцівського районів, які отримали максимальний бал (200) за результатами ЗНО.

Наразі органами управління освітою та освітніми закладами міста напрацьовуються нові форми роботи з питань професійної орієнтації, удосконалення механізму науково-методичного та навчального забезпечення. Зокрема, у більшості навчальних закладів встановлено програмно-апаратні комплекси «Профорієнтаційні термінали» для забезпечення доступу учнівської молоді до інформації про наявні робочі місця на території міста і всієї України.

Водночас не в повному обсязі налагоджена співпраця між Криворізьким міським центром зайнятості та закладами освіти стосовно професійного становлення та працевлаштування молоді. Так, за повідомленням представника міського центру зайнятості, 55% зареєстрованих безробітних у Кривому Розі мають вищу освіту. При цьому, незважаючи на майже повну відсутність місць для працевлаштування бухгалтерами чи юристами і дефіцит працівників робітничих та медичних професій, у місті продовжується набір і підготовка спеціалістів, якими вже й так перенасичено ринок праці.

У свою чергу, позитивний досвід співпраці між навчальними закладами і підприємствами міста було представлено на прикладі ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».

Серед інших 33 рішень, затверджених у ході засідання виконкому міськради, варто виділити надання матеріальної допомоги криворіжцям, яким виповнилося 100 і більше років (нині їх проживає в нашому місті 20), надання матеріальної допомоги на лікування двом Героям Соціалістичної Праці та виділення коштів на матеріальну підтримку пенсіонерам – колишнім працівникам відділів та управлінь, інших виконавчих органів міської ради. Під час засідання було ухвалено рішення про створення міської координаційної ради «Жінки Придніпров’я».

Також члени виконкому погодили проект внесення змін до показників міського бюджету і виділили кошти для виплати грошової компенсації дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Андрій Ройко, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах