Ви запитували.Пільги для ветерана праці

завід. від. соціально-побутових питань
Записів: 24
Дата запису: 05.06.2014
Комментарів: 0

До нашої редакції звернулась група пенсіонерів з проханням розповісти, хто з числа колишніх працівників чи нинішніх пенсіонерів має право на звання «Ветеран праці», а також які можливості воно надає. Ми переадресували запитання городян начальнику управління праці та соціального захисту населення виконкому міськради Інесі Благун, розмову з якою й пропонуємо увазі читачів.

Хто має право на отримання звання та посвідчення «Ветеран праці»?

- Право на отримання такого звання і посвідчення до нього мають громадяни, які працювали на підприємствах, в установах, організаціях, об'єднаннях громадян, фізичних осіб та мають передбачений для цього законодавством стаж роботи: 40 років - для чоловіків і 35 років - для жінок, та вийшли на пенсію.

Крім цього, ветеранами праці визнаються громадяни, яким призначено пенсії на пільгових умовах: за списком №1 за наявності стажу роботи у жінок - 25 років, у чоловіків - 30 років; за списком №2 за наявності стажу роботи у жінок - 30 років і в чоловіків - 35 років. Водночас це звання можуть отримати й при виході на пенсію за вислугою років трактористи-машиністи, оператори машинного доїння, водії міського пасажирського транспорту та інші категорії пільговиків, за наявності стажу роботи у жінок - 30 років і в чоловіків - 35 років. Також цим званням користуються пенсіонери, нагороджені медаллю «Ветеран праці» за законодавством колишнього Союзу РСР, а також інваліди I і II груп, які одержують пенсії по інвалідності й у тому разі, якщо вони мають стаж роботи не менше 15 років.

Як отримати посвідчення «Ветеран праці»?

- Для отримання такого посвідчення заявнику необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Посвідчення також може бути отримане й за фактичним місцем проживання. Відповідно до вимог чинного законодавства, якщо посвідчення стало непридатним або було втрачено, то за заявою ветерана праці видається новий документ.

Підкреслю, що посвідчення видається безкоштовно.

Які документи необхідно надати для отримання цього посвідчення?

- Щоб отримати посвідчення «Ветеран праці», до означеного управління необхідно надати: заяву встановленого зразка; копію паспорта (1, 2, 11 сторінки); копію ідентифікаційного коду та 2 фотографії 3х4 см.

Чи має право ветеран праці на пільги з оплати житлово-комунальних послуг?

- Ні, законодавством України не передбачено пільги з оплати житлово-комунальних послуг для цієї категорії громадян. Разом з тим, якщо ветеран праці має одночасно й інший статус, наприклад «Дитина війни» чи «Учасник війни», тоді він має право на пільги, передбачені для цих категорій пільговиків. Також раджу ветеранам праці та всім іншим пенсіонерам перевірити своє право на отримання житлової субсидії чи на компенсацію додаткових витрат з оплати комунальних послуг, про яку, до слова кажучи, нещодавно розповідалось на сторінках «Червоного гірника».

Тоді які пільги або додаткові можливості надає статус «Ветеран праці»?

- Відповідно до закону ветеран праці має такі права і можливості:

– користування при виході на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;

– першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування із дорогоцінних металів);

– переважне право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а також на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування;

– щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

– першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

– використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;

– переважне право на встановлення домашніх телефонів;

– звільнення від плати за землю та сплати земельного податку;

– безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області за місцем проживання, а також деякі інші пільги.

Що є підставою для виплати ветерану праці компенсації вартості санаторно-курортного лікування?

- Підставою виплати є: заява, яка надається до районного управління праці та соціального захисту населення; медична довідка за формою № 070/о; посвідчення, що засвідчує особу пільгової категорії; зворотний талон путівки або документ, що підтверджує оплату вартості путівки. Розмір компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначається постановою Кабінету Міністрів України і в 2014 році становить 360 грн.

Едуард Білик, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах