Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

завід. від. соціально-побутових питань
Записів: 24
Дата запису: 26.03.2014
Комментарів: 2

Ми продовжуємо спілкування з читачами в рамках рубрики, яка в «ЧГ» уже стала традиційною. Нині пропонуємо чергову добірку запитань городян і наших відповідей на них.

Хто дав право на ремонт?

В одному з випусків цієї рубрики – дійсно потрібної, дякуємо редакційному колективу за її започаткування – розповідалось про ремонти під’їздів, що здійснюють нинішні комерційні управителі, зокрема й наш управитель «Житлокомцентр», - нагадує Марина Григорівна з вул. Ногіна. – Та чи мають право ці управителі здійснювати такі ремонти без узгодження з мешканцями, виставляючи їм потім чималі суми у квартплаті?

– ТОВ «Житлокомцентр» виконує функції управителя та надає мешканцям послуги згідно з переліком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 1.06.2011 р. «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», - відповідає директор ТОВ «Житлокомцентр» Олег Шарах. - До них належить і послуга «Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації й технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядкування, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території». Послуга з поточного ремонту надається мешканцям згідно з планами виконання поточних ремонтів.

Відповідно до «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76, утримання житлового фонду передбачає виконання робіт, передбачених наказом Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 р. № 150 «Про затвердження переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень будинків, споруд». У тому числі п. 1.2.9.4, який включає побілку та фарбування стін, стель, підлог, вікон і дверей у місцях загального користування та у сходових клітках жилих будинків, тобто - ремонт під’їздів.

Відповідно до порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, вартість послуг по утриманню будинку та прибудинкової території розподіляється та нараховується мешканцям із розрахунку на 1 м2 загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи.

Чи мобілка – телефон?

Живу сама, та й у мене мало хто буває, - жаліється інвалід Великої Вітчизняної війни Ніна Яківна з вул. Анненка, 25. – Маю вдома телефон, по якому вряди-годи з кимсь побалакаю, бо в мої роки вже зовсім мало лишилось знайомих – такі самі старі баби, як оце і я, що по хатах сидять. І все було гаразд, доки мені не стали нараховувати страшенні суми за користування телефоном – і сотню, і навіть більше в місяць. То, може, хтось до мого номера підключився і замість мене вибалакує ці гроші?

Ситуація з шанованим ветераном війни непроста, а тому попрохали міських зв’язківців з’ясувати реальний стан справ.

– Ця жінка – наш пільговий абонент, має 50 відсоткову пільгу з абонентської оплати за послуги зв’язку, - коментує т. в. о. заступника начальника центру з продажу послуг та обслуговування споживачів ЦТП №2 ДФ «Укртелеком» Ніна Сиволап. – Ми перевірили номер заявниці, й можу твердо сказати, що ніяких сторонніх підключень до її телефону немає.

Натомість справді останніми місяцями по цьому номеру проходили дещо збільшені нарахування, викликані тим, що з нього стали значно частіше телефонувати на номери мобільних операторів. У розмові заявниця підтвердила, що вона дійсно набирала такі номери, але не усвідомлювала, що це – номери мобільних операторів, за розмови на які зі стаціонарного телефону потрібно сплачувати практично за правилами міжміського з’єднання. Ветеран же вважала, що це вона телефонує по місту, за що передбачено звичайні нарахування.

У моїй розмові з нею було надано всі необхідні роз’яснення щодо порядку та умов надання послуг зв’язку, у тому числі й міжміського чи з виходом на номери мобільних операторів. Мені здалося, що шановна Ніна Яківна залишилась задоволена нашим спілкуванням.

Без субсидії через договір з донькою?

Щось останнім часом мені стали забагато нараховувати за утримання будинку і прибудинкової території, - жаліється інвалід другої групи з вул. Лермонтова, 40 Лідія Миколаївна. – Ось тільки за один місяць прийшло більше 120 гривень лише за квартиру. А ще й, як на гріх, субсидії не дають, бо з донькою оформила договір довічного утримання, який нібито перешкоджає цьому.

Будинок у вас невеличкий – усього 23 квартири, натомість прибудинкова територія чималенька, становить аж 1160 м2. Прибирати її потрібно, а вартість робіт розкидається не на багатьох мешканців, тому й виходить, що тільки утримання прибудинкової території в січні обійшлося кожному жильцю по 1,4726 грн./м2. До цього потрібно додати 0,674 грн./м2 за технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання і зливової каналізації та з ліквідації аварій, а саме – за обстеження дворових колодязів та прочищення внутрішньої каналізаційної мережі. Лишився зовсім дріб’язок - освітлення місць загального користування і підвальних приміщень та підкачування води (0,1939 грн./м2) і поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв (0,0025 грн./м2). Складіть це все докупи й отримаєте дві з чимсь гривні нарахувань за кожен квадратний метр загальної площі вашого будинку, що в результаті й виллється вам у більш як сотню гривень тільки в якості плати за утримання будинку та прибудинкової території.

Щодо ваших взаємин з донькою, які навіщось оформлені документально договором довічного утримання, то зауважимо таким чином – нині в місті отримує субсидію близько тридцяти тисяч сімей. Натомість, коли б усі потребуючі такої допомоги врегулювали свої внутрішні, суто сімейні проблеми, то їх кількість, за оцінками фахівців, могла б зрости й удвічі. Причому відмови нікому немає, адже зараз практично кожна третя родина одержувачів субсидії отримує її як виняток, за рішенням комісій при райвиконкомах.

Хто відремонтує квартиру ветерана?

Чи можна мені якось допомогти в ремонті квартири? - цікавиться ветеран війни, інвалід першої групи з вул. Джамбула, 22 Іван Іванович. – Бо вже й стіни пооблуплювались, а самому мені вже ніяк.

У нашому місті діє програма з ремонту осель ветеранів Великої Вітчизняної війни. Її координатором виступає управління праці та соціального захисту населення виконкому міськради, до якого вам і потрібно звернутись з цього питання. Його контактний телефон: 74-72-77.

 

Едуард Білик, "Червоний гірник".

2 коментаря

Останні записи в блогах