Як не знаю – запитаю, а як знаю – відповім

завід. від. соціально-побутових питань
Записів: 24
Дата запису: 11.04.2014
Комментарів: 0

Ми продовжуємо спілкування з читачами в рамках цієї рубрики, яка вже стала традиційною для «Червоного гірника». Нині пропонуємо чергову добірку запитань читачів і наших відповідей на них.

Хто відповість за дим?

- Живемо неподалік приватного сектору, - розповідає Микола Федорович з вул. Мелешкіна. - І як тільки вечір, так з городів приватників одразу стільки диму від спалюваного листя, що й дихати нічим. Невже ніхто не контролює тих паліїв, аби притягнути їх бодай до якоїсь відповідальності? А коли вони не знають, де саме палять, то готові підказати місця та навіть конкретні адреси.

- З настанням весни мешканці міста розпочинають роботи з прибирання залишків сухого опалого листя, сухої рослинності, відходів, причому нерідко застосовують саме спалювання, - коментує ситуацію начальник управління екології виконкому міськради Світлана Охотнікова. - І дуже дарма, адже кожен, хто спалює, отруює себе й усіх навколо. Шкода від спалювання дуже велика: при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму, у складі яких пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З тліючого листя виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Водночас на присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» не допускається спалювання побутових, виробничих відходів, листя на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів. А згідно з «Правилами благоустрою у місті Кривому Розі» категорично забороняється спалювання листя, трави, бур'яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття на території зелених насаджень.

Українським законодавством передбачено санкції за спалювання сміття. Статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за самовільне спалювання листя, рослинності або її залишків тощо, відповідно до якої передбачено накладення штрафу на винних громадян у розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.), а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

У разі виявлення фактів спалювання опалого листя чи побутових відходів необхідно звертатися до виконкомів районних у місті рад: Дзержинський – 90-67-93, 74-10-10; Довгинцівський – 71-11-36; Жовтневий – 440-32-45; Інгулецький – 21-39-24, 21-11-39; Саксаганський – 64-34-54, 64-35-15; Тернівський – 35-10-10, 35-21-55; Центрально-Міський – 90-07-62, 90-07-52. Також можна телефонувати до державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області за номерами 71-73-57, 71-46-52, 71-65-22, до ТОВ «Екоспецтранс» - 92-27-32 чи безпосередньо до нашого управління екології виконкому міськради: 74-56-41, 92-13-63.

Споживач без договору - теж споживач?

- Повсюди кажуть, що для того, аби споживач справді був документально визначеним споживачем житлово-комунальних послуг, він обов’язково повинен мати договір з усіма постачальниками цих самих послуг, - розмірковує Дмитро Іванович з пр. 200-річчя Кривого Рогу. - У мене частина договорів є, а частини немає. То невже для тих, з ким договорів у мене немає, я й споживачем не являюсь, тобто позбавлений усіх своїх прав?

- Хоч наявний договір з постачальником житлово-комунальних послуг, а хоч ні, та відповідна послуга такому споживачу однаково надається, - коментує ситуацію заступник міського голови Григорій Вербицький, у віданні якого перебувають питання діяльності житлово-комунальної сфери нашого міста. - Законодавство покладає ініціативу з укладення договору на обслуговування саме на споживача, відмовити якому в цьому плані постачальник не має права. Але навіть за відсутності договору послуга, як вже зазначалося, надається. Єдина різниця полягає в тому, що за відсутності такого документа споживачу складніше висунути претензії до постачальника щодо якості, своєчасності, повноти чи інших аспектів надання послуг. Утім, якщо споживач сповна довіряє постачальнику послуг, у них немає суттєвих суперечок стосовно забезпечення ними, тоді послуги можуть надаватися без договору. Підкреслю, що навіть бездоговірне надання не звільняє споживача від зобов’язання виконувати свою головну функцію - вчасно і в повному обсязі оплачувати отримані послуги.

Хто зглянеться на «хрущовку»?

- У нашому 4-му під’їзді вже років з двадцять не було ремонту, - жаліється Тетяна Вікторівна з вул. Постишева, 29. - Тож він страшенний - пошарпаний, шматки стін повідпадали, з вибитих вікон тягне протягами. На ЖЕК сподівань мало, то хто зглянеться на нашу «хрущовку»?

Ви, шановна, певно, давно спілкувалися зі своїм управителем, котрим донині виступає КП «ЖЕО №8», якщо покладаєте так мало сподівань на його сприяння в ремонті власного під'їзду. Ось дивимось останні дані з поточного виконання робіт цього ЖЕКу, серед яких знаходимо й ремонт під’їзду. Причому не одного, а одразу чотирьох у різних будинках: по вул. Іллічівській, 3; по вул. Димитрова, 46а; по вул. ХХІІ Партз’їзду, 35 та по вул. Вокзальній, 16. Ремонт одного під’їзду зазвичай триває два тижні, після чого бригада переходить на черговий об’єкт.

Як нас проконсультували в КП «ЖЕО №8», для того, аби потрапити до переліку ремонтних об’єктів, мешканцям будинку потрібно надати відповідну заявку, після чого будинок і під’їзд буде внесено до планів подальших робіт. Від себе додамо, що для пришвидшення початку робіт варто подати саме колективну заявку, тобто за підписом трьох і більше сусідів.

Едуард Білик, "Червоний гірник"

0 коментарів

Останні новини

  1. 17.06.2021
  2. 16.06.2021
  3. 15.06.2021
  4. 14.06.2021
  5. 11.06.2021

Останні записи в блогах