З ранку до смеркання готуйсь до тестування

автор
Записів: 86
Дата запису: 27.01.2014
Комментарів: 0

За повідомленням Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), в Україні з 3 січня 2014 року стартувала реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО).

За попередніми підрахунками фахівців, участь у цьогорічному незалежному тестуванні візьмуть понад 300 тисяч вступників. Більше половини з них (понад 150 тисяч осіб) навесні випробують свої сили у пробному тестуванні, яке відбудеться 22 і 29 березня 2014 року.

Цього року на абітурієнтів чекає експеримент у вигляді відкриття банку тестових завдань для тестування з української мови та літератури. Тобто наприкінці реєстрації на сайті УЦОЯО і на сайтах усіх регіональних центрів планується розмістити матеріал, де будуть приклади всіх тестових завдань. Вони будуть згруповані за темами і за складністю. Внести на сайт особисті дані абітурієнти зможуть до 5 березня. Змінити інформацію в анкеті дозволяється до 19 березня 2014 року. Для складання ЗНО вступники зможуть обрати не більше чотирьох предметів.

Абітурієнти зможуть здавати ЗНО шістьма мовами. Дублікати тестових завдань українською мовою для тих, хто вирішив здавати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) мовою національних меншин, цього року видавати вже не будуть. Зошит із завданнями вступник отримає лише тією мовою, яку обрав заздалегідь. Директор УЦОЯО Ірина Зайцева пояснила таке нововведення економією бюджету.

Адреси, сайти, телефони

Для засвідчення копій документів, підготовлених для реєстрації, слід зробити на них надпис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також поставити власний підпис, ініціали, прізвище, дату засвідчення копій. Дізнатися про надходження реєстраційних документів до ДпРЦОЯО вступник зможе в он-лайн режимі на сайті ДпРЦОЯО (www.dneprtest.dp.ua) за номером поштового відправлення. Якщо інформація про надходження реєстраційної заяви до регіонального центру протягом 2–3 тижнів відсутня, варто звернутися до поштового відділення або за телефоном інформаційної підтримки ДпРЦОЯО (056) 790-18-64.

Для повного оформлення заяви-реєстраційної картки необхідно наклеїти у відповідних місцях дві власні ідентичні фотокартки для документів розміром 3х4 см. Реєстраційні документи до ДпРЦОЯО надсилайте на адресу: Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти; а/с 374, м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська область, 49000.

За інформацією управління освіти і науки виконкому Криворізької міськради, у нашому місті створено консультаційний пункт, де абітурієнти зможуть оформити заяву-реєстраційну картку. Звертайтесь у головний корпус Криворізького педагогічного інституту КНУ (проспект Гагаріна, 54, кабінет 118, телефон: 71-58-34). Режим роботи: пн-пт з 9.00. до 17.00, вихідні – субота, неділя. Деталі щодо процесу реєстрації на ЗНО можна дізнатись за телефоном управління освіти і науки: 74-66-36 (каб. 516).

Для створення заяви-реєстраційної картки знадобляться такі дані: рік народження, серія і номер документа, який підтверджує особу, номер телефону, категорія випускника, адреса постійного проживання, відомості про навчальний заклад, перелік предметів для ЗНО, мова тестових завдань, фотографії 3x4 см, номер і дата видачі довідки медичного закладу про необхідність створення особливих умов проходження тестування (для осіб, які мають захворювання, що перешкоджають проходженню ЗНО).

Врахуйте!

Під час роботи з програмою реєстрації варто зазначати фактичну адресу проживання на момент проходження ЗНО. Це пов’язано з тим, що абітурієнтів буде розподілено до пунктів тестування для проходження ЗНО за адресою проживання, указаною під час реєстрації.

Пам’ятайте, що вся кореспонденція, що надсилатиметься для участі в тестуванні, надходитиме на адресу, вказану в заяві-реєстраційній картці.

Після формування заяви-реєстраційної картки треба роздрукувати її та власноруч (!) заповнити, використовуючи «Інструкцію щодо заповнення заяви-реєстраційної картки» (роздруковується під час роботи з програмою реєстрації). Далі друкованими літерами вписати в реєстраційну картку особисті дані (державною мовою).

Відстежити стан оброблення власних реєстраційних документів ви зможете в он-лайн режимі на сайті www.dneprtest.dp.ua за номером заяви-реєстраційної картки. Якщо інформація про надходження реєстраційної заяви до регіонального центру протягом 2–3 тижнів відсутня, варто звернутися до поштового відділення або за телефоном інформаційної підтримки ДпРЦОЯО (056) 790-18-64.

Вам буде відмовлено в реєстрації, якщо ви:

– надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;

– неналежно оформите документи, необхідні для реєстрації;

– зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;

– надішлете документи пізніше встановленого строку (дата визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті).

За умови успішної реєстрації, ДпРЦОЯО надішле вам рекомендованим поштовим відправленням:

• реєстраційну картку абітурієнта;

• Сертифікат;

• інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік»;

• повідомлення про створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання та висновок закладу охорони здоров’я (якщо ви в заяві-реєстраційній картці вказали на необхідність створення особливих умов та надали правильно оформлений висновок закладу охорони здоров’я).

Після реєстрації для кожного абітурієнта на сайті УЦОЯО (www.testportal.gov.ua) створюється інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому. На інформаційних сторінках абітурієнтів, які вказали про необхідність здійснення перекладу інформаційного бюлетеня, буде розміщено бюлетень, укладений мовою, обраною під час ре­єстрації.

Варто пам’ятати!

• реєстрація абітурієнтів для участі у ЗНО-2014 триватиме до 5 березня 2014 року

• основна сесія ЗНО-2014 триватиме з 3 до 27 червня 2014 року

• результати учасників тестування з усіх предметів ЗНО буде оголошено не пізніше 8 липня 2014 року.

Документи, необхідні для здійснення реєстрації:

• заява-реєстраційна картка
• копія паспорта або свідоцтва про народження (якщо ви народилися після 01.09.1997 та ще не отримали паспорт)
• копія документа про повну загальну середню освіту (атестат) або довідка з місця навчання за формою, затвердженою Українським центром оцінювання якості освіти, якщо ви отримаєте документ про повну загальну середню освіту у поточному навчальному році.

Тетяна Дрєєва, "Червоний гірник".

Теги: освіта  ЗНО 
0 коментарів

Останні записи в блогах