19 січня, на Водохреща, люди занурюються в освячену воду із вірою в оздоровлення та духовне зцілення

15.01.2018, Події
Друкувати

«А той третій празник – Святе Водохреща» — співається в українській колядці. Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято Різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. З цим великим релігійним святом пов'язують хрещення Ісуса Христа в річці Йордані. Вважається, що вода у цей день набуває неабияких цілющих властивостей.

Історія та традиції свята

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан від Іоанна Хрестителя. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Відтоді й до наших часів у пам'ять про хрещення Ісуса Христа 19 січня святкується Водохреща, або Богоявлення. Вважається, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже цього дня, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог-Отець — у голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

На свято Водохреща наші пращури по-особливому вітались один з одним і тому казали: «Христос хрестився!», а інші відповідали: «У річці Йордані!»

0 коментарів

Останні записи в блогах