Або підвищення вартості, або зупинка перевезень

02.05.2014, Соціум
Друкувати

Нещодавно «ЧГ» повідомляв про підвищення вартості проїзду в міському пасажирському автотранспорті.

– Економічні чинники склались так, що зросли ціни на пальне, комплектуючі, запасні частини тощо, – коментує ситуацію начальник відділу транспорту і зв’язку виконкому міськради Сергій Сиротюк. – Тож перевізники звернулись до виконкому міськради щодо перегляду тарифів на перевезення в бік їхнього збільшення, надавши відповідні розрахунки на підтвердження такої потреби. За ними виходило, що собівартість перевезень нині становить 4,6-9 гривень за поїздку. Наші фахівці, а також представники управління економіки виконкому міськради перевірили вірність наданих розрахунків.

Ми з перевізниками домовились, що вартість проїзду має становити не більше 4 гривень, за винятком трьох маршрутів, які працюють в експресному режимі. Що й було запроваджено з початку травня. Закликаю городян з розумінням поставитись до такого вимушеного кроку, адже в іншому разі автоперевезення в місті просто б зупинились.

– Це непопулярне рішення пов’язане виключно з економічними причинами, – долучається до розмови голова асоціації «Приват-Автоперевізник» Олег Нестеров. – Адже кожен на заправках бачить пальне по 14,60-14,99 гривні за літр, кожен розуміє, що після збільшення валютного курсу аналогічно зросли ціни на запчастини та комплектуючі – у середньому, на 70-100 відсотків.

Наші розрахунки засвідчили, що нинішня собівартість міських автоперевезень становить 4,60-5,20 гривні за поїздку. Але, розуміючи нинішній стан справ та купівельну спроможність людей, зупинились на позначці 4 гривні. Причому не виключаю можливості зниження тарифу на перевезення, якщо в позитивний бік зміняться обставини, що спричинили зростання вартості проїзду.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник"

 

0 коментарів

Останні записи в блогах