Асоціація міст звернулася до Петра Порошенка з проханням зупинити тиск на місцеві ради

15.12.2014, Події
Друкувати

Асоціація міст України звернулась до Президента Петра Порошенка та керівників правоохоронних відомств з проханням зупинити тиск на місцеві ради та забезпечити порядок.

“В Україні склалася неприпустима ситуація щодо тиску на органи місцевого самоврядування, від роботи яких залежить життя мільйонів українців. І сьогодні, в умовах кризи, саме місцеве самоврядування забезпечує роботу системи життєдіяльності в містах і селах, знаходячись біля людей і розуміючи їхні потреби”, - написав у зверненні до глави держави виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Мирослав Пітцик.

Представники місцевого самоврядування зазначають, що їхня діяльність базується на принципах відповідної Європейської Хартії, що заснована на принципах демократії та відповідальності влади перед громадою. “Зверну Вашу увагу, що лідери місцевого самоврядування – це люди, яких вибрали громади прямим голосуванням. Проте останнім часом збільшилась кількість випадків, коли здійснюється тиск на представників місцевого самоврядування», - йде мова в зверненні.

Зокрема, у Вінниці 6 грудня 2014 року декілька сотень мітингувальників взяли штурмом будівлю обласної ради.

10 грудня група народних депутатів і ще близько сотні пікетувальників блокували роботу Запорізької міськради і, здійснюючи тиск на міського голову Олександра Сіна, вимагали його відставки та розпуску міськради.

У Кривому Розі також протягом останнього часу низкою безвідповідальних політиків, які програли вибори та не отримали підтримки городян, продовжується тиск на представників місцевої ради, є спроби блокування її роботи, зриву сесії, на якій приймаються важливі рішення про виділення коштів для лікарень і шкіл, дитячих садків та соціальної підтримки пенсіонерів.

«Ми всі хочемо, щоб Україна була стабільною та процвітаючою державою. Ми хочемо жити в мирній та правовій країні. Просимо Вас втрутитися в ситуацію та забезпечити порядок», - підкреслив від імені Асоціації Мирослав Пітцик.

Копія звернення також надана Генеральному прокуророві України Віталію Яремі, Голові Служби безпеки України Валентину Наливайченку, Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову.

 

1 коментар

Останні записи в блогах