Автоперевізники наполягають на перегляді вартості проїзду

29.05.2015, Комуналка
Друкувати

З березня поточного року в Кривому Розі триває процес перегляду вартості проїзду на міському автотранспорті. Ініціатори встановлення нового транспортного тарифу - три транспортні підприємства, котрі здійснюють автоперевезення пасажирів у Кривому Розі.

Розгляд питання

Головний аргумент автоперевізників – різке зростання курсу долара, що, у свою чергу, спричинило стрімке підвищення вартості палива та запчастин.

За дорученням міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкула, до вивчення питання перегляду тарифу залучили профільних спеціалістів виконкому міськради. Після ретельного вивчення фахівцями виконкому міськради наданих підприємствами-перевізниками економічних розрахунків щодо нового тарифу, ці розрахунки було повернено перевізникам на коригування. Адже курс долара дещо знизився та стабілізувався, а разом з ним зменшились ціни на пальне. Як зазначив начальник відділу транспорту і зв’язку Сергій Сиротюк, майже щодня фахівці профільних відділів міськвиконкому проводять консультаційні зустрічі з автоперевізниками та шукають шляхи порозуміння. Наразі досягнута домовленість щодо непідвищення вартості проїзду на тих маршрутах, де у пасажирів немає транспортної альтернативи – тролейбуса, трамвая або швидкісного трамвая.

Процес перегляду транспортного тарифу триває. Перевізники в односторонньому порядку наполягають на підвищенні тарифу.

Позиція автоперевізників

Про це «Червоному гірнику» розповів заступник директора ПАТ «Північтранс» Георгій Пилипчук: «Останнім часом, у зв’язку з тим, що різко виросли ціни на паливно-мастильні матеріали та запчастини, збільшились витрати автоперевізників на технічне обслуговування та експлуатацію машин. Тому транспортників турбує невідповідність діючого тарифу по відношенню до витрат, котрі несуть автоперевізники. Наприклад, щоденна заправка однієї машини обходиться зараз в 1 тисячу гривень. Перевізники повідомили про це транспортний відділ виконкому міськради, надали свої розрахунки нового збільшеного тарифу. Сподіваємося, що нас почують і це питання найближчим часом буде вирішено. Інакше – рухомий склад зупиниться. У перевізників не вистачає коштів на нормальне технічне обслуговування забезпечення безпеки перевезення пасажирів. Разом з тим автоперевізники розуміють, що в скрутному становищі знаходиться більшість пасажирів. Тому ініціюємо тариф розміром 4,50 гривень на маршрутах, де автоперевезення здійснюється лише автотранспортом, та 5 гривень на маршрутах, де у пасажирів є можливість пересування комунальним електротранспортом. Вартість проїзду до житлового масиву Інгулець має становити: на маршруті № 361 - 7 гривень, № 302 – 9 гривень. І цього, щоб ви зрозуміли, мало. Вартість проїзду необхідно підвищувати. Ми вважаємо, що це треба зробити якомога раніше. Я зараз говорю від імені всіх автоперевізників. Адже проблеми в усіх аналогічні».

Світлана Нікітіна

 

1 коментар

Останні записи в блогах