Березневий снігопад…

19.03.2018, Комуналка
Друкувати

… про свою появу вустами синоптиків попередив задовго до того, як сніговим покривом була вкрита криворізька земля. Отже, як у комунальників, так й у всіх суб’єктів господарювання було достатньо часу підготуватись до його появи.

І якщо дорожники вийшли на очистку від снігу ще коли снігопад тривав, то чимало підприємців розпочали відгортати сніг від входу в кращому разі вже коли сніг давно скінчився, та й то – нерідко після нагадування про потребу цього від фахівців інспекції з благоустрою виконкому міськради. Зокрема, так сталося й на ринку бульвару Вечірнього у Саксаганському районі, де ми побували разом з представниками цієї інспекції.

- З початку сьогоднішнього днями ми провели перевірку більше двадцяти об’єктів, - розповідає головний спеціаліст означеної інспекції Євгеній Марач. – За їхніми результатами були зафіксовані численні порушення правил благоустрою в нашому місті, інакше кажучи – не очищені від сніг території відповідальності суб’єктів господарювання. За ними були складені відповідні матеріали у вигляді адміністративних протоколів, які у подальшому передаються для розгляду адмінкомісіями при виконкомах райрад. Коли говорити у співвідношенні, то в ліпшому разі чверть підприємців розуміють обов’язок по утриманню своїх території та прилеглих до них місцин щодо очищення від снігу, натомість три чверті потребують, певно, нагадування, зокрема - з нашого боку. Тому варто нагадати, що Кодексом України про адміністративні правопорушення визначена відповідальність за статтею 152 за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах. Визначені законом санкції передбачають попередження або накладення штрафу в сумі від 850 до 1700 гривень.

Хочу наголосити на тому, що наше головне завдання – це не притягнення порушників до відповідальності, а щоб наше місто було безпечним, красивим та впорядкованим. І саме на це спрямовані всі наші зусилля щодо протидії порушникам правил благоустрою, зокрема, й тими, хто нехтує потребою снігоборотьби на своїх та закріплених територіях. Треба сказати, що в більшості випадків достатньо буває скласти один протокол на підприємця, після чого у подальшому він уже сам дотримується встановлених вимог. Утім, таке трапляться не завжди й подекуди доводиться двічі або тричі таким ось чином нагадувати суб’єкту господарювання про потребу дотримуватись передбачених вимог. Але тоді й санкції будуть вагомішими, бо коли на перший раз адмінкомісія зазвичай обмежується нижньою планкою штрафу, то за повторне притягнення вже накладає по максимуму.

Наша інспекція в рейдовому режимі працює кожного робочого дня, й після снігопадів, й без них, адже перевіряємо благоустрій ми постійно й по багатьох напрямках. Тому в полі нашого зору щодня потрапляє близько сотні об’єктів, за якими часто-густо складаються відповідні приписи щодо порушень правил благоустрою. Зокрема, нині болючою темою є незаконна реклама, передовім – на деревах. Насамперед це стосується автоперевізників й тих, хто приймає волосся від населення, які порушують правила найчастіше. Ми з ними боролися, боремося й продовжуватимемо боротись, адже наша мета, як вже зазначалося, щоб наше місто було безпечним, красивим та впорядкованим, - підсумував Євгеній Марач.

У коментарі для преси попереджений інспекцією керівник ринку бульвару Вечірнього Михайло Задорожний визнав, що через сильний снігопад співробітники підприємства не встигли вчасно розчистити територію, та й суб’єкти господарювання, що розташовані на ринку, також не приділили цьому питанню необхідну увагу. Але, як він запевнив, найближчим часом ситуація буде виправлена на краще, яка у подальшому не має повторитись.

Після складання матеріалів на бульварі Вечірньому фахівці інспекції з благоустрою рушили до Покровського району за скаргами жителів щодо бездіяльності управителів з розчищення прибудинкових територій від снігу. Бо гроші за утримання від мешканців надавачі послуг регулярно одержують, натомість необхідні роботи або не виконуються взагалі, або виконуються не в повному обсязі. За що й будуть притягатись до передбаченої відповідальності фахівцями інспекції з благоустрою. Звернутись до неї можна або письмово за адресою: 50101 м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, 30, або через її сторінку в соціальній мережі Фейсбук.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

Фото Ігоря КВОЧКИ

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах