Без електроенергії криворіжці не залишаться

13.08.2015, Комуналка
Друкувати

Українські експерти вже тиждень як активно говорять про енергетичну катастрофу, що загрожує Дніпропетровщині. Річ у тому, що в перших числах серпня через відсутність палива зупинилась Придніпровська ТЕС. Слідом за нею зупинилась і Криворізька ТЕС. В усякому разі, така інформація нині активно поширюється Інтернет-виданнями та на всеукраїнських телеканалах.

Тож спробуємо разом розібратися в ситуації. Через брак палива (антрациту), обладнання Придніпровської ТЕС дійсно переводять у стан консервації. Принаймні до початку опалювального сезону. Придніпровська ТЕС забезпечує теплоносієм третину Дніпропетровська. І тому її зупинка не вплине на криворіжців.

Що ж до Криворізької теплоелектростанції, то серед городян Кривого Рогу вже ширяться чутки про ймовірні відключення від електроенергії в зв’язку з зупинкою цієї ТЕС. Та слід знати наступне.

По-перше, ніякого енергетичного зв’язку між Криворізькою ТЕС і безпосередньо Кривим Рогом немає - вироблену на станції електроенергію наше місто не отримує взагалі. Тож від зупинки чи роботи саме Криворізької ТЕС енергетичне забезпечення Кривого Рогу не залежить. Просто свого часу побудовану в 20 км від Апостолового в місті Зеленодольськ ТЕС чомусь назвали саме Криворізькою.

По-друге, як у телефонному режимі пояснив заступник головного інженера Криворізької ТЕС Денис Живих, інформація щодо зупинки станції – не більше ніж слухи. «Криворізька ТЕС не зупинялась, вона працює. Так, не на всю потужність, але працює. Наразі з п’яти агрегатів у роботі два. Питання щодо поставки палива вирішується в робочому режимі. Певний запас вугілля на складі ТЕС наявний», - запевнив фахівець.

Проблема з відсутністю вугілля на багатьох українських ТЕС напряму пов’язана з військовим конфліктом на сході України. Адже необхідний для роботи ТЕС антрацит видобувають на території України лише три шахти: «Свердловантрацит», «Комсомолець Донбасу» та «Ровенькиантрацит». Але вони знаходяться на непідконтрольних українській владі територіях.

Основне джерело енергетичного забезпечення Кривого Рогу — Запорізька атомна електростанція, котра працює в штатному режимі. Тож без електроенергії криворіжці не зостануться.

Втім, на заваді можуть стати багатомільйонні борги. Тому мешканці Кривого Рогу повинні своєчасно розраховуватися за спожиту електроенергію та комунальні послуги. До речі, борг криворіжців за електроенергію, за інформацією Криворізьких міських електричних мереж публічного акціонерного товариства «ДТЕК «Дніпрообленерго», станом на 11 серпня поточного року складає 27 мільйонів гривень.

Фото Ігоря КВОЧКИ

 

0 коментарів

Останні записи в блогах