Боржники - без води. Платники - також

08.04.2014, Комуналка
Друкувати

Скільки говорилось на різних рівнях, скільки попереджалось, та багато хто не йняв віри, що подібне справді може статись.

Але сталося, бо через борги за житлово-комунальні послуги їхні споживачі стали недоодержувати ці самі послуги. І розпочалось усе з теплової енергії, як найбільш коштовної послуги, а точніше кажучи - з централізованого гарячого водопостачання.

На загал криворізькі споживачі недоплатили постачальникам послуг більше півмільярда гривень, з яких левову частку - близько третини мільярда - становлять борги саме за теплову енергію. Тому її постачальники не мають змоги сповна й вчасно розраховуватись за використані для надання послуги енергоносії - природний газ та електроенергію. До кінця опалювального сезону тепловикам ще вдалося якось дотягнути, але як тільки він скінчився, так одразу й розпочались до них санкції з боку постачальників енергоносіїв.

Нині від електропостачання відключено кілька теплорозподільних пунктів Криворізької теплоцентралі, внаслідок чого припинилось постачання централізованої гарячої води до півтораста будинків. Причому тепловики не роблять таємниці з того, що розраховуватись однаково нічим, а тому процес відключення від енергопостачання й інших їхніх об’єктів уповні може продовжитись. Що одразу негативно вплине на забезпечення послуг споживачів, недбале ставлення яких до виконання свого головного обов’язку - оплати використаного - й спричинило такі ось наслідки.

Насамкінець варто згадати слова заступника міського голови Олександра Світличного, який зауважив, що у Кривому Розі вартість однієї гігакалорії, з якої розраховуються тарифи на теплову енергію, одна з найнижчих в Україні, становлячи 256,25-269,50 грн./Гкал. Тоді як у, приміром, Львові її розмір становить 800 грн./Гкал., тобто в нашому місті теплові тарифи втричі менші за західноукраїнські. Причому там практично немає боржників, навіть юридичні служби при постачальниках послуг розпускаються через їхню непотрібність. Натомість у Кривому Розі претензійна робота - на першому місці, оскільки лише таким шляхом постачальники можуть бодай щось отримати від споживача.

... Шкода тільки, що разом з боржниками страждають й ретельні платники, які стали заручниками ситуації.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах