Бойлер та ліфт у Кривому Розі

29.04.2015, Комуналка
Друкувати

Запитання від читачів: "Маю одразу два запитання, - звертається Марія Терентіївна з мкрн. Сонячного, 42. – У мене вже давно немає гарячої води, тож встановила вдома електричний бойлер, щоб гріти воду самотужки. Натомість, попри це, мені однаково нараховують додаткову плату за газ. Тож перше запитання – чому? Друге – чому маю оплачувати користування ліфтом, якщо мешкаю на першому поверсі?"

В якості відповіді на перше запитання процитуємо лист-роз’яснення Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, який так і зветься – «Щодо оплати споживачів за газ при наявності електронагрівачів води»:

«Згідно примітки 5 постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.96 №619 «Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» встановлено порядок перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ при перерві у централізованому гарячому водопостачанні.

Термін відсутності гарячого водопостачання фіксується в двосторонньому акті, що підписується теплопостачальною та газозбутовою організаціями і є підставою для перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ. За цей період населення не здійснює оплату за користування централізованим гарячим водопостачанням.

Таким чином, наявність електрообладнання для підігріву води у разі перерви у централізованому гарячому водопостачанні не є підставою для того, щоб не застосовувати норму споживання природного газу, затверджену вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України.

В разі виникнення у споживачів сумнівів щодо правомірності застосування норми споживання природного газу у разі перерви в гарячому водопостачанні, їм рекомендується встановити побутовий газовий лічильник і сплачувати виключно за реально спожитий природний газ».

Відповідь на друге запитання міститься у статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», а саме: «Власники квартир багатоквартирних будинків та житлових приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитках». Ліфт є частиною технічного обладнання, за підтримання працездатності якого повинні платити всі власники квартир, незалежно від поверховості.

Едуард Білик, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах