Бойові знамена повернулись до Криворізького історико-краєзнавчого музею

27.02.2020, Події
Друкувати

 26 лютого, до Криворізького історико-краєзнавчого музею повернулися бойові знамена, які були вилучені правоохоронцями 22 лютого 2018 року під час параду з нагоди 74-ї річниці визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників.

Правоохоронці угледіли злочин в тому, що військовослужбовці під час параду використовували заборонену в Україні символіку.
Два роки прапори, які налажать Криворізькому історико-краєзнавчому музею знаходились на експертизі. Нарешті Кривий Ріг отримав результати.

Радник міського голови Костянтин Павлов зачитав результати експертизи: "Надані на дослідження три прапори - 371-го бомбардувального авіаційного полку, 127-го інженерно-саперного батальйону, 1078-го гаубичного артилерійського Криворізького ордена Богдана Хмельницького полку - є автентичними. Стяги належать до культурних цінностей, що мають історичне значення".

Це означає, що використання цих прапорів під час міських урочистостей не є злочином, адже згідно з Законом України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки» заборона не поширюється на оригінали бойових знамен.

Сьогодні знамена повернули до музею.

0 коментарів

Останні записи в блогах