Буде тепліше! Кривий Ріг і міжнародна екологічна корпорація підписали договір про співпрацю

04.12.2018, Події
Друкувати

Північна екологічна фінансова корпорація інвестує кошти в муніципальні проекти з енергоефективності.

До кінця року планується почати тендерні процедури з проведення комплексної термомодернізації будівлі дитячого садка №231.

У 2019 році будівельники повинні приступити до робіт. За підрахунками експертів, економія енергоресурсів складе близько 900 тисяч гривень на рік, але головне - дітям буде тепліше і комфортніше.

Буде продовжена співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку. У 44 навчальних закладах виконають роботи з утеплення будинків і модернізації інженерних систем.

За підтримки ЄБРР, провели енергоаудити в 70 бюджетних установах.

«Спільно з міжнародними партнерами, аналізуємо кожну установу, і вже за результатами дослідження вирішуємо питання про проведення енергомодернізації», - зазначив заступник мера Андрій Полтавець.

Також, у партнерстві з ЄБРР, ЄІБ і фондом Е5Р (Фонд Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології), буде реалізований масштабний проект з модернізації системи теплопостачання міста.

Встановлять 5 нових котелень та модернізують котельню "Гігант" з виведенням з експлуатації котельні на території ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Після реалізації проекту очікується, що тепло на цих ділянках у будинки криворіжців і соціальні установи буде подаватися більш стабільно. За розрахунками, очікується економія 24% природного газу, 23% електричної енергії, а також зменшення викидів СО2.

Гранти в рамках проекту ЄІБ будуть направлені і на встановлення ІТП в 428 житлових будинках, які отримують тепло від котельні «Північний ГЗК-1» і «КМК".

За завданням мера, розроблена схема перспективного розвитку системи теплопостачання міста.

За цей час на об'єктах теплопостачальних підприємств «Криворіжтепломережа» та «Теплоцентраль» вдосконалено 3 котельні, 9 парових котлів, замінено насосні агрегати і 4 нових водонагрівальних котли, відновлено близько 78 км теплової ізоляції, підприємствами-постачальниками встановлено близько 2 тисяч лічильників теплової енергії в багатоквартирних будинках.

Завдяки цьому, місту вдалося зекономити енергоресурсів на загальну суму 44,5 млн. грн. Кошти спрямовуються на впровадження енергозберігальних заходів та підтримку теплогенеруючих підприємств.

За цей час в бюджетних установах проведено енергоефективні заходи на суму 111 млн. грн. Кошти спрямовані на заміну та утеплення стін, ремонт системи водо- і теплопостачання, встановлення індивідуальних теплових пунктів. 

У Кривому Розі для поліпшення комфортності проживання мешканців у багатоквартирних будинках і впровадження енергозберігаючих технологій працюють місцеві програми: «Теплий дім» і «Теплі кредити", якими вже скористалися 350 житлових будинків.

Джерело: rudana.com.ua

0 коментарів

Останні записи в блогах