Бюджет коригує криза

30.04.2014, Економіка
Друкувати

Сьогодні, 30 квітня, відбудеться пленарне засідання міської ради. Напередодні депутати працювали в постійних комісіях, детально відпрацьовуючи документи, що будуть винесені на засідання.

До змін у деяких з них спонукали загальнодержавні заходи, запроваджені у зв’язку з кризовою ситуацією в країні. Серед них – відмова від поетапного підвищення рівня мінімальної заробітної плати та скасування цільових видатків, що були враховані по галузі освіти на розширення мережі дошкільних навчальних закладів, тощо. Про це, зокрема, йшлося на засіданні постійної комісії з питань планування бюджету та економіки під головуванням Володимира Нусінова. В її роботі взяв участь заступник міського голови Олександр Світличний.

Депутати ознайомились з проектами рішень, що були підготовлені фінансовим управлінням. Документами, серед іншого, вносяться зміни до міського бюджету. Як відзначила начальник управління Ірина Рожко, таке зумовлено, в першу чергу, коригуванням показників державного та обласного бюджетів. У тому числі, в частині міжбюджетних трансферів. Відтак, було зменшено і обсяг доходів загального фонду, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансферів, і загальний обсяг видатків. Коригуванню підлягало чимало статей місцевого бюджету, аби міська казна була збалансованою. Було враховано і суттєве збільшення витрат на оплату енергоносіїв, що очікується вже найближчим часом.

Як зазначив Олександр Світличний, бюджет у нинішньому вигляді дуже напружений. Тож контроль за витратами буде жорстким. Водночас, залишається невирішеною проблема з проходженням платежів через Державне казначейство. Більш-менш стабільно проплачуються лише захищені статті – зарплата, енергоносії, медикаменти. Усе інше – практично блоковано. Хоча кошти у головних розпорядників є в належних обсягах. Можливо, ситуацію виправить запланована децентралізація владних повноважень – передача їх від столиці до регіонів, що нині активно обговорюється. Відповідні пропозиції щодо налагодження бюджетної політики в умовах децентралізації місто вже надало.

Володимир Скіданов, "Червоний гірник"

 

0 коментарів

Останні записи в блогах