Черговий крок у створенні сучасного сміттєпереробного заводу: Кривий Ріг вийшов на фінансування проєкту з будівництва комплексу ТПВ

03.07.2020, Комуналка
Друкувати

На червневій сесії міської ради підтримано рішення про погодження проєкту угоди Кривого Рогу з Європейським банком реконструкції та розвитку «Про підготовку кредитного фінансування проєкту «Нове будівництво комплексу з перероблення, знешкодження та складування твердих побутових відходів у Металургійному районі».

«Ми трохи більше ніж за півроку вийшли на фінансування заводу з переробки твердих побутових відходів. Проєктний офіс запустили в листопаді, і в червні вже підтверджено фінансування», - сказав мер міста Юрій Вілкул.

Наступний крок - розробка та затвердження техніко-економічного обгрунтування та підписання грантової угоди. «Зараз місто проходить всі формальності: після ТЕО у нас буде затвердження Асамблеєю донорів суми грантів і потім – підписання кредитного договору. Вважаю, що це буде зроблено до кінця 2020 року. І в наступному році розпочинаємо проєктування та будівництво заводу», - зазначив Юрій Вілкул.

У Кривому Розі працює система підтримки з декількох проєктів: будівництво сміттєпереробного заводу, утеплення дитячих садків та шкіл, інноваційна платформа. Розпорядженням мера створені та працюють керуючі комітети з реалізації проєктів.

Довідково: Кривий Ріг прагне вийти на європейський рівень переробки сміття. На поховання будуть відправлятися тільки інертні матеріали, які неможливо переробити, а решта – будуть перероблятися в продукт вторинної сировини для подальшого використання в інших галузях. Таке завдання стоїть перед керуючим комітетом з реалізації проєкту «Нове будівництво комплексу з переробки, знешкодження та складування твердих побутових відходів».

Головна мета проєкту - мінімізувати негативні впливи на навколишнє середовище, пов'язані зі складуванням сміття. Для цього буде побудовано екологічно безпечний комплекс з переробки твердих побутових відходів. Передбачено запуск сортувальної та сміттєпереробної ліній. Це дозволить безпечно для навколишнього середовища утилізувати практично все сміття, яке виробляють криворіжці.

0 коментарів

Останні новини

  1. 17.06.2021
  2. 16.06.2021
  3. 15.06.2021
  4. 14.06.2021
  5. 11.06.2021

Останні записи в блогах