Чому борги за використання землі ростуть?

28.02.2014, Економіка
Друкувати

Про здійснення прокурорського нагляду у сфері земельних відносин  кореспонденту «Червоного гірника» розповідає перший заступник прокурора  Кривого Рогу Лідія Денисенко.

– Лідіє Іванівно, тема землі є надто складною та спокусливою, тому непоодинокі випадки, коли учасники земельних відносин ігнорують норми діючого земельного законодавства. Які системні заходи вживаються щодо комплексного вирішення проблемних питань додержання земельного законодавства в місті?

– Це питання неодноразово розглядалось на координаційній та міжвідомчих нарадах. Спільно з міською владою, продовжується робота з переходу великих підприємств міста на орендні відносини в користуванні земельними ділянками. У 2013 році прокуратурою міста особлива увага приділялась об'єктам комерційного та промислового призначення. У результаті перевірок, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 20 податківців, 7 посадовців Управління Держземагентства у Криворізькому районі  та дві посадові особи реєстраційної служби  міського управління юстиції. Крім того, виявлено факти порушень земельного законодавства при здійсненні самоврядного контролю за використанням та охороною земель з боку органів місцевого самоврядування. Внесено подання, п’ять посадових осіб притягнуто до відповідальності.

 Також проведено перевірки додержання вимог законодавства при розпорядженні земельними ділянками лісогосподарського призначення, оскільки для Криворізького регіону з його потужним промисловим потенціалом це питання має велике значення. Так, наприклад, у ДП «Криворізький лісгосп» встановлено, що планово-картографічні матеріали державного підприємства містять ряд невідповідностей щодо площ земельних ділянок.

– Які вжито заходи щодо удосконалення представницької діяльності в сфері земельних відносин?

– Протягом минулого року з метою реалізації представницьких повноважень у сфері земельних відносин до суду направлено близько двадцяти позовних заяв на суму понад півмільйона гривень, задоволено шістнадцять позовів на таку ж суму, реально виконано рішень судів на близько чотирьох сотень тисяч гривень. Зазначаю, що, незважаючи на вжиті заходи, у місті проблемним залишається стан заборгованості з плати за землю. За минулий рік податковий борг у місті зріс майже на 7 мільйонів гривень і на сьогодні складає понад сорок мільйонів гривень. Найбільша заборгованість – у Саксаганському, Жовтневому та Центрально-Міському районах.

Захист інтересів держави та громадян у сфері використання земельних ресурсів, при вилученні земель, наданні їх у власність і користування, продажу та зміні цільового використання, залишається на поточний рік одним з пріоритетних напрямків наглядової та представницької діяльності органів прокуратури, тому діяльність прокуратури міста зосереджена на вирішенні проблемних питань, реальному усуненні порушень у сфері земельних відносин.

Микола Крамаренко, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах