Цифра дня. 233

Друкувати

За відомостями міського відділу Державтоінспекції, з початку року на території нашого міста загалом трапилось 233 дорожньо-транспортні пригоди, в яких 22 людини загинуло, а понад триста отримали травми різного ступеня.

Більше всього пригод — 64 — трапилось у Саксаганському районі, а найнебезпечніший час доби — з 16.00 до 22.00, коли сталася майже чверть усіх ДТП.

Аналіз засвідчив, що частіше всього трапляється такий вид аварії, як наїзд на пішохода, — за півроку маємо таких 106 пригод, в яких більше сімдесяти людей травмовано, а ось для дванадцятьох пішоходів унаслідок їхнього зіткнення з автомобілем життєвий шлях скінчився. Примітно, що половина наїздів сталася з вини самих постраждалих пішоходів, які раптово з’являються перед транспортом, котрий швидко рухається, перетинають проїжджу частину у невстановлених для цього місцях, перебігають дорогу на заборонений сигнал світлофорів. Це не тільки причини зіткнень і подальшого травмування, а ще й витяги з протоколів щодо притягнення пішоходів до передбаченої відповідальності, позаяк інспекторами покарано 1459 піших учасників руху за нехтування правилами. Одначе й водії не залишаються осторонь уваги дорожніх правоохоронців: до передбаченої відповідальності за виявлені порушення притягнуто близько п’яти тисяч водіїв, зокрема, запротокольовано 662 випадки керування напідпитку, 927 фактів перевищення дозволених швидкісних режимів, 285 разів водії не поступалися дорогою пішоходам на «зебрах» тощо.

Карати порушників треба, переконані в ДАІ, бо вони мають нести відповідальність, але таки краще всього дотримуватись Правил дорожнього руху всім його учасникам. Інакше колись саме твій бампер стане кольору крові збитої саме тобою людини, адже за будь-якою пригодою першопричиною завжди стоїть скоєне порушення.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах