До 18 січня у криворізькому виставковому залі триватиме унікальна виставка ікон із Галичини. Завітайте!

31.12.2018, Культура
Друкувати

У Криворізькому виставковому залі триває унікальна виставка ікон "Еволюція традицій".

Високодуховний різдвяний вернісаж влаштував у нашому місті основоположник вищої школи вітчизняного іконопису, народний художник, професор Роман Василик.

 

Експозицію з 32 робіт викладачів і студентів єдиної в нашій країні кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв пан Роман презентував особисто. 

Образи вже експонувалися в культурних центрах Західної України, Італії та Польщі. Своїм мистецьким турне провідні майстри іконопису популяризують сучасне українське сакральне мистецтво та діяльність спеціалізованої кафедри ЛНАМ.

 

Виставка у нашому місті була ініційована Криворізькою регіональною організацію НСЖУ, за сприяння виконкому Криворізької міської ради і Центру професійної освіти і навчання. Ідея показати криворіжцям здобутки єдиної у країні кафедри сакрального мистецтва належить місцевому журналісту Степану Калинюку. 

"Мистецтво має потужну силу - творити, об'єднувати, укріплювати дружні зв'язки між різними куточками нашої країни, - прокоментував подію нашим журналістам Роман Василик. - Ми привезли всього 32 роботи - це обмежене число, тому що нам були вказані параметри вашого виставкового залу, тож ми розрахували, скільки робіт можна тут виставити.  А могли б привезти і до 100 робіт. Нашу колекцію ми відрафінували так, щоб можна було бачити різноманітні аспекти діяльності - технічні й технологічні, бо тут є ікони, написані класичним методом, а є також роботи рідкісні, технологія виконання яких була вже давно призабута - від VI століття. Це технологія, яка базувалася на культурі єгипетській. Ми цю техніку відновили з нашими студентами, і кожний випуск з нею ознайомлюється. В експозиції є три роботи, виконані у цій рідкісній техніці. Загалом ми базуємось на традиціях Київської Русі, Галицько-Волинського іконопису, якому притаманні аскетизм, духовність і менше матеріалізму. У створенні ікон ми дотримуємось канонічності. Новації, звісно, можливі, але є певні рамки праворуч і ліворуч, і цю межу переходитиь не можна, ми цього не дозволяємо. Нині професія іконописця користується попитом, проблем із набором студентів у нас немає".

"Ця виставка - високодуховного штибу і змісту. При цьому вона розраховнаа не лише на віруючих, ні. Вона - для простих людей. Прийди і надихнися цим багатством! Ще одна вагома деталь - приїхав професор, привіз 3 свої ікони, а решта - то роботи його учнів із Польщі, Італії, Угорщини. Подивіться, як молоде покоління плекає ту традицію, закладену у Києві на печерських пагорбах, коли хрестили Русь. Ми бачимо гідний приклад, як галичани тримають цю традицію. Ікони написані на дереві (дуб, липа) - це стародавня манера письма на дошці. Найбільше мене надихнули дві роботи - Богоматір-переможниця і Богоматір-ліворучниця з малям на золотому тлі. Я б дуже хотів таку копію мати у себе, але це нездійсненна мрія", - поділився з нами враженнями від експонатів історик, професор КНУ Віталій Стецкевич.

 

Цілий рік виставка образів мандрувала територією Польщі. Нині - тішить око українців. 

До 18 січня вона чекатиме на криворізьких поціновувачів сакрального мистецтва, а потім помандрує на італійську Сицилію.

Скористайтесь унікальною можливістю, завітайте до виставкового залу, щоб зарядитись цілющою силою витворів мистецтва!

Адреса залу - вул. Олександра Поля, 2, Центрально-Міський район.

Фото Станіслава Лебединського та Тетяни Дрєєвої.

Джерело: rudana.com.ua

0 коментарів

Останні записи в блогах