До 18 – заборонено

29.05.2014, Соціум
Друкувати

Ні для кого не секрет, що продаж міцних напоїв і цигарок неповнолітнім суворо заборонено.

А вже за вживання цих продуктів несуть відповідальність діти та їхні батьки. Однак ні штрафи, ні моральні переконання, ні турбота про здоров’я не зупиняють молодь перед спокусою спробувати примарні атрибути дорослості.

Аби попередити вживання алкоголю й тютюну неповнолітніми та незаконний продаж, у місті вживається низка заходів. Одним із них є регулярні рейди з виявлення правопорушників як серед продавців, так і серед споживачів.

Про позицію органів місцевого самоврядування щодо цього питання розповіла начальник служби у справах дітей виконкому Криворізької міськради Лариса Хоружева:

– У місті велика увага приділяється профілактичній роботі щодо попередження розповсюдження алкоголю й тютюну серед неповнолітніх. Тому структурами, які причетні до соціального захисту дітей, розроблено спільні заходи. Виконкомами районних у місті рад спільно з робочими групами проводяться рейди. Однак і міськвиконком не стоїть осторонь цієї проблеми. Щомісяця ми проводимо контрольні рейди, щоб переконатися в ефективності такої роботи. Попередні рейди засвідчили, що масовий продаж алкоголю й тютюну неповнолітнім не здійснюється. Проте є непоодинокі випадки порушення законодавства у цій сфері. А це значить, що підприємці й досі не усвідомлюють усю серйозність того лиха, яке несуть із собою алкоголь і тютюн.

Черговий рейд, який охопив територію Жовтневого і Саксаганського районів, був покликаний вкотре наголосити, що продаж алкоголю й тютюну неповнолітнім є незаконним, вживання цих товарів у громадських місцях також тягне за собою відповідальність.

Перевірка об’єктів засвідчила, що всі продавці добре обізнані з буквою закону. У торговельних залах наявні таблички, які попереджають, що до 18 років купувати цигарки та алкоголь не можна. Одначе, спробуйте одразу знайти цей напис. Мабуть, власники не хочуть псувати вітрини такими попередженнями, тож ховають їх від сторонніх очей. Цікавим виявився й той факт, що в горілчаному відділі продається морозиво. Щоб діти далеко не бігали? Однак порадувало те, що на території шкіл і в прилеглих дворах жодного курця не виявлено.

У ході рейду було відвідано ринок на 173 кварталі. Саме про це місце надійшло повідомлення на «гарячу лінію»: тут торгують самогоном. Цей факт підтвердила відвідувачка ринку, котра розповіла, що домашню горілку продає жіночка, а попит на її товар не зменшується: щодня ледь не черги збираються. Змінює «підприємниця» і точки продажу: то в кущах клієнтів чекає, а то й безпосередньо на ринку. На жаль, виявити продавчиню нам не вдалося: мабуть, спекотна погода завадила їй вийти на роботу.

Недисципліновані громадяни завжди є. Серед них опинився і студент Криворізького автотранспортного технікуму, 17-річний А. Юнак вирішив «насолодитись» цигарковим димом прямо на зупинці поблизу навчального закладу. Оскільки це перше затримання А., з ним проведено профілактичну бесіду.

Про таку попереджувальну діяльність розповіла головний спеціаліст служби у справах дітей виконкому міськради Юлія Єланцева:

– Районними службами у справах дітей спільно з іншими підрозділами здійснюється робота, спрямована на запобігання бездоглядності та безпритульності дітей, попередження скоєння правопорушень неповнолітніми. З цією метою від початку року проведено понад 300 рейдів, у ході яких виявлено 17 дітей, котрі палили, і 2 – вживали алкоголь. У закладах торгівлі зафіксовано 2 факти продажу пива та 1 – тютюну неповнолітнім.

Аби більша кількість людей звернула увагу на проблему розповсюдження шкідливих звичок серед молоді, проводиться міський заочний конкурс відеороликів «Життя без алкоголю, тютюну, наркотиків». Відео, котрі переможуть, будуть демонструватися на місцевому телебаченні.

***

Ви стали свідком продажу спиртного чи цигарок неповнолітнім? Не мовчіть! Телефонуйте на «гарячі лінії» райвиконкомів:

– Тернівський район: 35-12-73;

– Жовтневий район: 440-32-37;

– Саксаганський район: 64-33-25;

– Довгинцівський район: 71-67-18;

– Дзержинський район: 90-67-79;

– Центрально-Міський район: 90-07-45;

– Інгулецький район: 21-00-65.

Разом з тим, працює телефон довіри служби у справах дітей виконкому міськради: 74-46-91.

Дар’я Ворона, "Червоний гірник". Фото Андрія Трубіцина

0 коментарів

Останні записи в блогах