До 70-річчя визволення Дніпропетровщини – марафон «Слава визволителям»

12.09.2013, Соціум
Друкувати

10 вересня, у день 70-річчя визволення селища Межова Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників, Дніпропетровщина прийняла від Донецької області естафету військової слави, яка проводиться Партією регіонів у рамках Всеукраїнської Вахти Пам’яті «Пишаємося Великою Перемогою!».

Межівський район у 1943 році – це місце перетину військами Південно-Західного і Степового фронтів кордону Донецької та Дніпропетровської областей. Саме звідти починалося звільнення Дніпропетровщини від німецько-фашистських загарбників.

Цього дня за ініціативи голови Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів Олександра Вілкула стартував регіональний марафон «Слава визволителям!», присвячений 70-річчю визволення міст і районів Дніпропетровщини. У рамках марафону в Кривому Розі заступник голови міської організації Партії регіонів Олег Жицький привітав з 90-річчям учасницю визволення міста від загарбників Єлизавету Слаутіну. Єлизавета Василівна народилась 10 вересня 1923 року в Пермській області, у березні 1942 року пішла на фронт. Після навчання воювала сержантом-медсестрою хірургічного відділення госпіталю на 3-му Українському фронті, брала участь у визволенні Дніпропетровщини, у форсуванні Дніпра, Нікопольсько-Криворізькій операції. Далі були Болгарія, Чехословаччина, Угорщина, Австрія, військова кампанія проти Японії. Прізвище Єлизавети Слаутіної зазначене на Годиннику пам’яті.

«Від імені народного депутата України Костянтина Павлова вітаю Вас з ювілеєм. Люди з такою героїчною долею, як Ваша, є живими носіями історії нашого народу. Бажаю Вам здоров’я, щастя та довголіття», - сказав Олег Жицький та подарував Єлизаветі Слаутіній мікрохвильову піч.

Андрій Міхейченко, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах