Доки грім не вдарить...

14.07.2014, Соціум
Друкувати

У нашому місті розташовано більше двох десятків хімічно небезпечних об’єктів, які, у тому числі, сусідують і з житловими кварталами.

Про це йшлося під час нещодавнього засідання міської комісії з питань техногенної безпеки та цивільного захисту населення, яке проводив заступник міського голови Григорій Вербицький. Причому промислова інфраструктура вже створена таким чином, що перенести хімічну чи іншу небезпеку подалі від мешканців не вийде, а тому треба прикидати, як захистити людей.

Фахівці цивільного захисту порахували, що в разі чого — тьху-тьху, аби не наврочити — допомоги потребуватиме близько 260 тисяч городян, які потрапляють у потенційно небезпечну зону. І це без працівників самих небезпечних підприємств, котрі також мають вжити заходів з убезпечення своїх людей, передовсім — штатними засобами захисту верхніх дихальних шляхів. У переважній більшості підприємства своїх таки захищають, бо звіти говорять про наявність 83 процентів захисного спорядження для робітників. Одначе практичні перевірки спеців ДСНС нерідко виявляють прострочені терміни експлуатації такого спорядження, відсутність належних умов для його зберігання чи неможливість отримати до нього швидкий доступ.

Отже, доки грім не вдарить, доти все добре, а раптом таки щось колись, та й станеться?..

 

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах