Екологічні аспекти-2019: старт проєкту з будівницва сміттєпереробного заводу, оздоровлення річок та комплексна робота по головному підприємству–забруднювачу АрселорМіттал

17.01.2020, Події
Друкувати

Кривий Ріг – єдине місто в Україні, яке визначає вплив найбільших промислових підприємств на довкілля та здоров’я мешканців.

У рамках міської екологічної програми у Кривому Розі науково-дослідним інститутом інноваційних технологій проведений аналіз хімічного складу та оцінки ступеня забруднення атмосферного повітря, ідентифікації та інвентаризації основних джерел викидів забруднюючих речовин ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" і ПАТ "ПІВДГЗК" у, тому числі - оцінки ризиків для довкілля та здоров'я криворіжців.

Начальник міського управління екології Світлана Охотнікова зазначила: «Виявлений прямий зв’язок різної сили та ступеню достовірності між викидами пилу, оксиду вуглецю від виробничої діяльності «АрселорМіттал Кривий Ріг» та первинною захворюваністю жителів чотирьох районів (Металургійний, Інгулецький, Довгинцівський, Центрально-Міський), усіх вікових груп. Доведено, що найбільше на рівень захворюваності населення різних вікових груп впливають викиди від промислової площадки №1 та коксохімічного виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Невиконання підприємством екологічних заходів, передбачених міською екологічною програмою та конкретні кроки щодо усунення негативних наслідків діяльності підприємства на здоров’я людей обговорювалися під час робочої наради під головуванням Президента України) та виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

«Місто, особисто міський голова, постійно зверталися до Міністерства енергетики та захисту довкілля України з вимогою провести комплексну перевірку дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства, анулювання дозволу на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами коксових батарей №№ 1,2, аглофабрики та двохванного сталеплавильного агрегату-6, не виведених з експлуатації всупереч передбаченому міською екологічною програмою», - сказала С. Охотнікова.

Звіт роботи з оцінки ризиків для довкілля та здоров'я криворіжців місто передало на запити слідчого відділу Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області, Криворізького відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Серед важливих екологічних проєктів-2019 також реалізація заходів з охорони водних ресурсів:

- покращення екологічного стану річки Стара Саксагань у Центрально–Міському районі. Проточність річки, її сприятливий гідрологічний режим забезпечено шляхом подачі 737 тис.м3 води з Карачунівського водосховища. Щороку, починаючи з 2017 року захід виконується навесні та восени.

- підготовка та обговорення проєкту «Поліпшення гідрологічного режиму та екологічного стану річки Саксагань - капітальний ремонт» і отримання позитивного висновку.

У 2019 році розпочалося активне впровадження проєкту з будівництва комплексу з перероблення твердих побутових відходів. За рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища розробляється детальний план території, землевпорядна документація та виконання стратегічної екологічної оцінки відповідно до вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку». В листопаді 2019 року на засіданні Ради екологічного планування обговорювалося питання впровадження природоохоронних заходів з рекультивації земель та пилопридушення з використанням технічного компосту (продукту переробки твердих побутових відходів).

0 коментарів

Останні записи в блогах