Газета «Червоний гірник» взяла участь у зйомках кліпу про Кривий Ріг

15.12.2017, Події
Друкувати

Газета «Червоний гірник» взяла участь у зйомках кліпу про Кривий Ріг на пісню «Наш город» криворізького колективу «На порядок выше».

Ця творча історія розпочалася під час однієї з весняних фотозйомок головного редактора газети «Червоний гірник» Ігоря Квочки. До Ігоря Вікторовича підійшло двоє хлопців, захоплених зйомками міста з висоти пташиного польоту. Зав’язалася розмова, з якої з’ясувалося, що хлопці – співаки, які написали пісню про рідний Кривий Ріг і зараз активно працюють над зйомкою кліпу. Головний редактор охоче підтримав патріотичну ініціативу і вирішив надати відеоматеріал «Червоного гірника» для майбутньої роботи.

Над піснею «Місто» працювали Саша Стіф та Діма Дим з гурту «Восточный мотив», а також солісти Євген Честний (S.I.N.G.L.E.) та Марина Нестеренко. Ініціатором проекту став Саша Стіф, який і зібрав виконавців разом заради однієї пісні.

Євген Честний: – Ми давно знайомі. Саша часто приїздив до мене на студію записувати свої пісні. Якось він приїхав на запис з одним куплетом про місто, а інструментальну музику взяв з Інтернету. Записали й прослухали – захотілося зробити щось масштабне, круте, світле і позитивне про Кривий Ріг. Саша каже: «Давайте напишемо пісню, а краще – знімемо кліп». Так і вирішили. Спочатку приєднався Діма Дим, а потім і я. Кожен самостійно писав для себе куплет про те, що важливо для нього в місті, щоб вийшло правдиво і доступно. Але без приспіву композиція не була повноцінною. І Саша запропонував талановитій співачці Марині Нестеренко долучитися до нас. Приспів написали втрьох, а Марина його виконала настільки ідеально й досконало, що ми подумували лишити сам приспів, без куплетів. (Сміється.) Загалом отримали веселу позитивну сонячну пісню у жанрі хіп-хопу. У зйомках кліпу нам надзвичайно допоміг Ігор Квочка, який надав мегакруті якісні кадри міста. За це ми щиро вдячні Ігорю Вікторовичу.

Саша Стіф: – Свій куплет я написав за десять хвилин. Знайшов мінус в Інтернеті – і ледь встигав занотовувати за потоком думок, котрі ринули у мене в голові. Жені також сподобався мінус, тому він без роздумів погодився на участь у проекті і швидко написав свій куплет. А з Мариною ми неодноразово виступали, і вона теж закохалася в пісню. Цією композицією також хотілося зруйнувати усталені негативні стереотипи про реп та хіп-хоп. Тож робимо ставку на позитив і відсутність нецензурної лексики. Негативу й так вистачає в нашому житті, варто вміти знаходити хороші моменти... Свою першу пісню написав в армії, коли о третій ночі чергував на КПП. А що? Натхнення приходить у будь-який момент. Кліп на неї знімали в Києві на майдані Незалежності...

Марина Нестеренко: – А я більше люблю естрадний вокал. Часто виступаю на різних сценічних майданчиках. Стосовно спільного проекту у нас давно велася розмова з Сашею. Мені повідомили, що тематика патріотична, тож пісня й відео будуть відповідні. Ідею я з радістю підтримала. Вважаю її актуальною в наш час. Ми хотіли передати в одній пісні всю свою безмежну любов до міста. Записали її наприкінці осені. А знімати вирішили влітку, адже саме в цей час краса Кривого Рогу розкривається повною мірою. Хлопці в чотирьох рядках приспіву змогли підібрати влучні фрази та передати всю глибину змісту. В ній немає нічого зайвого, тож пісня сподобалася одразу.

Євген Честний: – А от я починав у 2003 році, коли з товаришами організував гурт «Congress», котрий став відомим піснею «Прошлое». Вона була попсовою та позитивною, за рахунок цього і стала популярною. У 2008 році вирішив зайнятися сольною кар’єрою, оскільки інші учасники колективу не хотіли рухатися далі й гурт розпався. Я записав сольно альбом, який розійшовся містом та областю. І зараз планую працювати сольно в жанрі хіп-хопу й репу, хоча є в мене й діджейські проекти. Так, у 2014 році робив музику в колективі «J-Music». Музика була досить експериментальною, оскільки зачіпала багато жанрів: джаз, хіп-хоп, тріп-хоп, дабстеп... Однак гурт не протримався більше року і ми розійшлися на позитивній ноті.

Музика це...

Саша Стіф: – Стан душі, спосіб висловити й донести свої думки до людей.

Євген Честний: – А для мене – інструмент, який міняє стан душі. Натхнення, двигун, котрий змушує людину діяти, тому музика повинна бути хорошою.

Марина Нестеренко: – Музика – це своєрідний передавач як позитивних, так і негативних емоцій, які є на душі. Взагалі, музикою всі ми, творчі люди, живемо, а особливо тоді, коли самі співаємо та пишемо пісні. І вона здатна якнайкраще передати стан, у котрому ми знаходимося.

Люблю Кривий Ріг...

Саша Стіф: – Тому що це моє місто, в ньому я народився. Люблю його за те, що воно просто є. Тут усе рідне.

Євген Честний: – ...За його атмосферність. У ньому є численні пам’ятки, до того ж, воно неймовірно динамічне, бо має багато працьовитих людей. Це чіпляє.

Марина Нестеренко: – Тут мій дім. А вдома завжди добре. Маю чимало яскравих спогадів з різних моментів мого життя. Вдома все краще, а головне – емоції, котрі викликає в тебе місто.

Улюблене місце в Кривому Розі...

Євген Честний: – Це мій район – КРЕС, який є своєрідним містечком зі школами, театром, водосховищем, дамбою... Він епохальний, має і старі будинки, й новобудови.

Саша Стіф: – А я зі Східного. Там давніх будівель немає взагалі. Та це також дуже затишний район. Там пройшло моє дитинство, і зараз там живу. Колись там і квартиру собі куплю.

Марина Нестеренко: – Усе залежить від емоцій, пережитих у певному місці. Загалом, я об’їздила все місто, люблю кожен його куточок. Це ми й передали в пісні, нам важливий весь Кривий Ріг. Прагнемо, щоб усі криворіжці почули нашу пісню й зарядилися позитивними емоціями.

Ольга МИЗА. Фото Ігоря КВОЧКИ

Зйомка, монтаж і спецефекти - Fedorenko Photo Video

0 коментарів

Останні записи в блогах