Голова НСЗУ: У Кривому Розі міська влада дуже відповідально та організовано підійшла до виконання протиепідемічних заходів

15.10.2020, Події
Друкувати

У Кривому Розі з робочим візитом перебував в.о. Голови Національної служби здоров’я України  Андрій Віленський та взяв участь  у засіданні міського штабу по боротьбі з коронавірусом під головуванням міського голови Юрія Вілкула.

«Дуже важливо, що у Кривому Розі є міський штаб, який щоденно збирається, працює, напрацьовує рішення, які можуть врятувати більше людей», - зазначив А. Віленський. 

«Завдання нашої групи – за дорученням Міністра охорони здоров’я, об’їхати регіони, подивитися як вони організують медичну допомогу пацієнтам, хворим на коронавірус і зрозуміти які є додаткові потреби у регіонах для того, щоб  більш оптимально організувати медичну допомогу хворим у лікарнях. Пропонуємо лікарям первинної ланки активно долучатися до амбулаторного ведення пацієнтів на дому. Дуже важливим є виконання вимог по госпіталізації: щоб пацієнти, які не мають прямих показань для перебування у стаціонарі, залишалися вдома, а сімейні лікарі забезпечували нагляд (переважно дистанційно)  за ними. Також, ми пропонуємо виділити додаткові лікарні, підготувати їх: основним критерієм для них  має бути наявність  централізованої подачі кисню. Міська влада Кривого Рогу реконструює лікарні і створює належні умови, щоб там був кисень централізовано. Це дуже добре. Також, міська влада дуже відповідально та організовано підійшла до виконання протиепідемічних заходів: дезінфекції вулиць, житлових будинків, зупиночних павільйонів, тощо», - додав Андрій Віленський.

Водночас, в.о. Голови  Національної служби здоров’я України Акцентував увагу  на необхідності дотримання норм соціальної дистанції, масочного режиму  самими громадянами.  

Довідково: У Кривому Розі створений розпорядженням мера Юрія Вілкула оперативний штаб з ліквідації наслідків та поширення коронавірусу. З міського бюджету  110,2 млн грн виділено на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, кисневих концентраторів та іншого медичного та лабораторного обладнання, медикаментів, тестів, засобів індивідуального захисту. З початку пандемії проведено понад 120 тисяч обстежень (різними методами) на COVID.  

Що стосується безпеки громадян, то за рахунок міського бюджету купуються дезінфікуючі засоби та обладнання для створення безпечних умов перебування дітей у закладах освіти, культури, фізичної культури та спорту (11,4 млн грн).

З початку карантинних заходів видано понад 1,5 млн одиниць засобів індивідуального захисту для різних категорій громадян, проводилася саночистка парків, скверів, зупинок.  

У квітні-травні,   в період жорсткого карантину, були придбані і роздані продуктові набори для малозабезпечених жителів міста. Було прийнято рішення, що весь комунальний транспорт на період жорстокого карантину здійснює перевезення пасажирів безкоштовно.

0 коментарів

Останні записи в блогах