Графенові акумулятори — переворот у сфері автомобілебудування

22.12.2014, Події
Друкувати

Група вчених Університету Кордови у співробітництві з корпораціями Grabat Energy та Graphenano закінчила розробку новітніх акумуляторів, які можуть у найближчі роки здійснити революцію в автоіндустрії, пише Eco Town.

Фото: elmundo.es

Відкриття графену — матеріалу, що являє собою потужне альтернативне джерело виробництва електроенергії, дало можливість дати старт процесу науково-дослідницької роботи зі створення інноваційних електричних батарей. Такі роботи паралельно велися у США, Китаї, Південній Кореї та інших країнах.

Одним із перших перспективних винаходів стало створення американськими вченими Каліфорнійського університету так званого суперконденсатора, що був розроблений на основі графенової плівки і своєю енергоємністю у сотні крат перевищував звичайні акумулятори. Однак головною проблемою такого пристрою залишалося те, що він міг забезпечувати енергією тільки малогабаритні електронні девайси (мобільні телефони, комп’ютерні планшети, айфони тощо).

Іспанські ж учені з Університету Кордови стали першими, в кого вийшло створити дійсно потужні графенові батареї, з яких комплектуватимуться акумулятори для електромобілів. У дослідницькій роботі брали участь і такі знамениті інноваційні корпорації, як Graphenano (один із провідних виробників графену у світі) та Grabat Energy. Енергоємність і потужність створених ними акумуляторів вражає: такі акумуляторні батареї дозволятимуть авто до повної розрядки долати відстань 1000 кілометрів, а для їхнього зарядження потрібно буде лише вісім хвилин.

За словами іспанських винахідників, такі експериментальні пристрої вже успішно пройшли тестові випробування у двигунах електромобілів німецького концерну BMW. За їхніми розрахунками, ці інноваційні акумулятори можуть вирішити проблему низької енергоефективності наявних нині акумуляторів і знизити собівартість електромобілів. Отже, цей винахід дозволить поступово повністю замінити шкідливі для екології бензинові двигуни. Фахівці Graphenano зазначають, що серійне промислове виробництво цих новітніх акумуляторів може стартувати вже наступного року.

0 коментарів

Останні записи в блогах