Гроші на получку – коли?

21.03.2014, Економіка
Друкувати

Тільки днями «Червоний гірник» розповідав про конфлікт на підприємстві «Весташляхбуд», коли його працівники перекривали Кіровоградське шосе.

Першопричина – гострий брак коштів, через що й затримки зарплати, і велика ймовірність скорочень. Сталося це через те, що підприємство не отримало належні йому кошти за раніше виконані роботи. Причому місто сповна розрахувалося за дорожні обсяги, натомість державне казначейство з незрозумілих причин не пропускає такі платежі, що й спричинило фінансовий дефіцит та подальше невдоволення дорожників.

А нещодавно додалось ще кілька аналогічних фактів з дуже схожими наслідками, м’яко кажучи, незрозумілої поведінки державного казначейства, які було оприлюднено під час наради робочої групи з питань погашення заборгованості з оплати заробітної плати та боргів до Пенсійного фонду України, яку проводив заступник міського голови Костянтин Бєліков. За словами представника «Тепловодбуду», донині казначейство не віддало цьому підприємству кошти за роботи, виконані ще торік влітку на замовлення міста. Такі ж проблеми виникли й у науковців з Криворізької філії інституту «Дніпроцивільпроект», котрі також бюджетним коштом виконували проектні роботи, але держказначейство припинило пропускати платежі для них близько року тому. Відтак, з минулої осені науковці сидять без заробітку, намагаючись бодай якось протягнути до того моменту, коли казначейство врешті зглянеться на них і таки віддасть належне.

– Криворізький міськвиконком усі свої зобов’язання перед вами та всіма іншими надавачами послуг бюджету виконав, - прокоментував ситуацію Костянтин Бєліков. – Тобто бюджетні перерахунки відповідним чином здійснено та передано до державного казначейства, як це й передбачено законом. Натомість казначейство з незрозумілих причин не здійснює перерахування, що й призводить до таких ось наслідків. У такій ситуації я вповні зрозумію тих, хто вживатиме до держказначейства санкції та заходи, передбачені в такому випадку чинним законодавством. Бо люди не повинні сидіти без заробітку, тим паче - уже не перший місяць.

На зустрічі не могло не виникнути питання й щодо вчасності розрахунків по заробітках працівників «Констару», де люди також давно не бачили грошей. Але із зовсім інших причин, не пов’язаних з бюджетними асигнуваннями, а через власну діяльність підприємства.

– Кожен шлях починається з першого кроку, - зазначив у цьому зв’язку К. Бєліков. – У тому числі й шлях повного розрахунку з працівниками. І якщо по інших підприємствах-боржниках бачимо такі кроки, то по «Констару» - жодного. Якщо це підприємство не потрібне, то ліквідовуйте його, реалізовуйте активи, вживайте інших заходів, аби тільки розрахуватися з працівниками. Коли керівники не здатні самотужки впоратися з цим, тоді потрібен безпосередній вихід на спостережну раду, на власників підприємства для вирішення цього проблемного питання. Міська влада, піклуючись про стан і соціальний захист криворіжців, готова долучитись до цього процесу і направити відповідні звернення до потрібних інстанцій.

1 коментар

Останні записи в блогах