Група екстремістів увірвалася до Криворізького міськвиконкому

Друкувати

23 січня відкрилася 55 сесія Криворізької міської ради. Депутати мали розглянути та ухвалити рішення із 120 питань, які стосуються соціального захисту мешканців.

Зокрема збільшення фінансування на оздоровлення учасників АТО, внесення змін до показників головного фінансового документа, затвердження міських галузевих програм, виділення субвенції з міського бюджету у розмірі 500 тис. грн. на надання матеріальної допомоги постраждалим мешканцям Маріуполя. Крім того, на січневій сесії мали бути прийняті рішення про встановлення ставок на єдиний, транспортний, акцизний податки та на нерухоме майно. З минулої п’ятниці народні обранці працюють у постійних комісіях, у роботі беруть участь і представники громадськості. Особливої уваги, виваженості та всебічного опрацювання потребує рішення щодо встановлення ставок податку на нерухоме майно. Враховуючи його важливість та соціальну значущість, за пропозицією членів постійної комісії з питань планування бюджету та економіки пленарне засідання 55 сесії перенесено. Сьогодні депутати мали зібратися на постійній комісії для подальшої роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Кривом Роге группа экстремистов при участии криминальных авторитетов захватила горсовет

Однак перше в цьому році пленарне засідання Криворізької міської ради так і не відбулося. 28 січня біля двох сотень агресивно налаштованих молодиків та декілька десятків людей середнього й похилого віку з самого ранку вийшли під стіни міськвиконкому з вимогою пройти в сесійну залу.

Напередодні, 27 січня, було прийнято рішення про перенесення пленарного засідання. Адже до міського голови, одночасно й головуючого на сесії міської ради, Юрія Вілкула звернулися члени постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та економіки з проханням надати їм додатковий час для більш детального вивчення та ретельного опрацювання відразу декількох питань. Бо саме на січневій сесії Криворізька міська рада мала затвердити розмір ставок та механізм збору чотирьох податків, які згідно з новими Податковим та Бюджетним кодексами делеговані саме місцевим органам самоврядування. А це, без перебільшення, актуальні питання як для міста, так і для кожного його мешканця.

Але таке пояснення причин відтермінування сесії не влаштувало мітингуючих. Вони так само вимагали пропустити їх до приміщення міськвиконкому.

Далі події розгорталися в наступній послідовності.

Мітингуючі зайшли у вестибюль міськвиконкому. При цьому ніякого опору, тим паче силових дій, працівники служби охорони міськвиконкому не чинили.

За гучними криками ледь можна було почути вимогу мітингувальників — відчинити їм двері сесійної зали міської ради, аби вони там могли чекати на “...людину Президента”. Виламавши дверну ручку, натовп таки відчинив двері та зайшов до сесійної зали. Більш дорослі люди почали облаштовуватися на депутатських кріслах, а молодики відкрили фотосесію — фотографувалися у кріслі міського голови та за трибуною міськради.

Потім події розгорталися за відомим ще з часів Римської імперії принципом “Хлеба и зрелищ!”. До мітингувальників звернулись їхні лідери — екс-регіонал Владислав Штефан та Ірина Туровська. Було ухвалено тексти звернень до Президента Петра Порошенка та голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського з проханням взяти місто Кривий Ріг під особистий контроль і направити сюди своїх офіційних представників. Ці два звернення було надіслано телеграмою. Тим часом, народ забажав “хліба”, причому того самого, справжнього. І, недовго думаючи, “польову” кухню облаштували прямісінько в сесійній залі. Молодичка, яка, за її словами, “...вже 2 місяці на майдані біля виконкому...”, вправно робила бутерброди з варенням та наливала чай. Для збору пластикових стаканчиків і тарілок за один з мікрофонів системи голосування “Рада” зачепили великий пакет для сміття. Добре, що потім у когось все ж таки вистачило здорового глузду і “їдальню” перенесли у вестибюль поряд із вхідними дверима.

Як довго буде тривати це протистояння, не знають навіть лідери мітингувальників. Але, судячи з відгуків багатьох криворіжців на цю подію, більшість городян усе ж таки бажає, щоб цей безлад якнайшвидше завершився.

Людмила Шевченко.

Фото Станіслава Лебедінського

 

0 коментарів

Останні записи в блогах