Гучна прем'єра в театрі "Академія руху"

22.11.2013, Культура
Друкувати

Свого часу «Червоний гірник» писав, що молодий режисер Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» Сергій Бєльський отримав грант Президента України для талановитої молоді, щоб поставити на сцені драму «Пер Гюнт» за однойменною п’єсою Г. Ібсена. І ось 16 листопада відбулася прем’єра.

Фоторепортаж

У стінах театру панує особлива атмосфера. Ще б пак, цій події передувала солідна підготовка, адже вистава – втілення творчих мрій багатьох людей. Її значущість підкреслив візит почесних гостей, серед яких і заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, голова Національної спілки театральних діячів України Лесь Танюк. Перед початком вистави він поспілкувався з акторами і дав творчі настанови.

Переконана, Лесь Степанович відвідує не всі прем’єри українських театрів. То чому ж така знана людина завітала до Кривого Рогу?

– Це особливий театр. Він говорить своєрідною, метафоричною мовою, не називає біле – білим, а чорне – чорним, а з цих двох кольорів створює цілий багатобарвний спектр. Я думаю, що за пантомімою – майбутнє. Оскільки поступово наступає інфляція високих слів, а з жестом цього не станеться. Жест правдивіший, бо він іде від сутності. Тому цей театр унікальний.

Маючи мрію поставити «Пер Гюнт» на сцені «Академії руху», Сергій Бєльський зробив усе для її втілення. І його прагнення було гідно оцінено. Грант Президента – яскраве тому свідчення. Сергій зазначив, що «Пер Гюнт» – знаковий твір. Але не тому, що перегукується з його життям. «Це постановка, яку режисер Київського театру імені Івана Франка не втілив на сцені. Часто доводилось чути, що це важкий твір. Я довго виношував задум поставити цю драму, уявляв, як це буде. Ми хоч і працюємо в повному мінімалізмі, але велику увагу приділяємо деталям, – зазначив режисер. – Якщо раніше ми виступали босоніж, як це прийнято в пантомімі, то в цій виставі наші дівчата стали на підбори, щоб повністю відтворити ту епоху навіть у таких дрібницях. Складно одночасно бути й актором, і режисером. Потрібен погляд збоку. У цьому допоміг тато. Я цілком поклався на нього з мамою, адже вони поставили не один десяток п’єс».

У планах молодого режисера – зробити виставу за мотивами маловідомих творів Володимира Висоцького. Це творчі задуми, а поки що – «Пер Гюнт». Тож запрошую вас до зали.

Тут повно людей. Усі з нетерпінням чекають початку. Але спершу – урочиста мить. Лесь Танюк вручає Почесну грамоту Національної спілки театральних діячів України та зачитує лист Міністерства культури України з нагоди прем’єри. З визначною театральною подією привітала присутніх заступник міського голови Валентина Бєрлін, яка зазначила, що ця вистава є гідним втіленням гранта Президента України. Такі теплі слова перед початком спектаклю додали акторам наснаги.

Відкривається завіса. На сцені лише фортепіано і двоє виконавців. А більшого й не треба – погляд неможливо відвести. Сюжет розвивається, події набирають стрімкого розвитку, з’являються нові персонажі... Ти, глядач, живеш разом з ними – і починаєш думати про сенс життя, правильність своїх вчинків, майбутнє.

Дар’я Ворона, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах