Хто має розчистити сніг у Кривому Розі?

13.01.2015, Комуналка
Друкувати

Деякі аж надто гарячі голови волають про потребу очистити все місто від снігу, який щільно укрив криворізьку землю після рекордного снігопаду.

Одначе за все треба або платити, або розплачуватись, тож перед тим, як щось вдіяти, ліпше обмізкувати й порахувати. Приміром, нескладний розрахунок витрат доводить, що для видалення за межі міста 10 тонн снігу потрібно витрати близько 5 тисяч гривень.

- Очищення міста від снігового покрову у відповідних місцях не припинялось з початку снігопаду та продовжується й донині, - прокоментував вчора ситуацію заступник міського голови Григорій Вербицький. - Тільки в ніч з 11 на 12 січня 2015 року задля цього на вулицях працювала 31 одиниця спеціального транспорту, а на автошляхах було витрачено 178 тонн посипкового матеріалу.

Щодо самого снігу, то варто навести дуже показові цифри.

Загальна площа міста становить 43 тисячі гектарів.

На ній у вигляді снігу випало близько 25 мільйонів тонн води.

Без врахування територій промислових підприємств соціальна інфраструктура житломасивів та інших місцин користування городянами становить понад 9 тисяч гектарів.

На ній у вигляді снігу випало 5,5 мільйона тонн води.

Повністю вивезти такі обсяги снігу - нереально, бо це занадто високі витрати сил, часу і коштів. Та й не потрібно цього, бо краще всього з відводом зайвої вологи з міських територій впораються зливові та інші дренажні системи, які для цього й передбачені. Вони були прочищені та природним шляхом уже відводять вологу. Хоча, звісно, це не виключає того, що у потрібних місцях роботи з розчищення триватимуть і надалі, що, зрештою, нині в місті й відбувається.

Заразом хочу вкотре наголосити, що відповідальність за стан земельної ділянки, у тому числі й за розчищення її від снігу, чинним законодавством покладена на землекористувача або на землевласника. Разом з тим, варто нагадати суб’єктам господарювання, що вони повинні очищувати від снігу території й поруч своїх об’єктів, аби городянам було зручно діставатись до їхніх магазинів, перукарень, майстерень тощо. Водночас мешканці сектору приватної забудови мають забезпечити прохід поруч їхніх будинків, а також спільними зусиллями вживати заходи з розчищення дороги в секторі для проїзду, зокрема, автомобілів швидкої допомоги чи інших оперативних служб.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

 

1 коментар

Останні записи в блогах