Інвестиції та промисловий туризм у Кривому Розі

24.12.2013, Економіка
Друкувати

Цьогоріч криворіжці змогли поглянути дещо з іншої точки зору на рідне місто: його потенціал може бути цікавим не лише для промисловців, а й для пересічних туристів.

Таким чином, серед іншого, посиливши інвестиційну привабливість Кривого Рогу. І, водночас, долаючи негативне ставлення людей до промислових міст, допомагаючи ознайомитись з індустріальною спадщиною Криворіжжя, його унікальними природними ландшафтами та промисловими підприємствами. Тут є на що подивитися та чим зацікавитись, запевнила на нещодавній зустрічі з журналістами начальник управління економіки виконкому міськради Тетяна Підпалько.

У тому числі, додамо, й самим криворіжцям. Адже протяжність міста, не будемо робити з цього таємниці, вносить корективи в обізнаність городян щодо рідного міста: проживаючи на Інгульці, можна жодного разу не побувати на північній кінцівці Кривого Рогу. 

– На початку року міською радою прийнято Програму розвитку промислового туризму, метою котрої є саме створення умов для розвитку туристичної галузі міста як складової місцевого економічного розвитку, - розповіла Тетяна Підпалько. – На сьогодні аналогів такої програми в Україні немає.

І назвати її виконання легкою навряд чи можна. Адже налагодити відвідини діючих підприємств – справа не одного дня: техніка безпеки, одначе. Втім, уже в найближчих планах організаторів – надати можливість не лише оглянути Криворіжжя на поверхні, але й побувати в його надрах, спустившись в одну з шахт.

Власне, за оцінками керівника управління економіки, це є лише одним із кроків, спрямованих на розбудову диверсифікованої конкурентоспроможної економіки міста. Активно йде співпраця із закордонними структурами. Так, у лютому підписано трьохсторонню угоду між міськвиконкомом, Федерацією канадських муніципалітетів та Інститутом розвитку міста стосовно реалізації демонстраційного проекту «Маркетингова стратегія міста Кривого Рогу та інструменти її впровадження». Цей проект включає близько 20 фундаментальних заходів, виконання яких дозволить покращити інвестиційну привабливість міста. У межах проекту вже розроблено бренд Кривого Рогу, брендову промоційну продукцію.

На черзі – двомовний модуль «Путівник інвестора» на сайті «Криворізький ресурсний центр». Робота над його створенням підходить до завершення. Серед іншого, цим путівником передбачено створення електронної карти інвестиційних можливостей, на якій буде розміщено інвестиційні об’єкти з детальним описом, фото та інформацією щодо комунікацій.

Спільно з канадським проектом РЕОП здійснено кластерний аналіз економіки міста, що дозволило визначити перспективні галузі розвитку його економіки. В їхньому числі, як розповіла Тетяна Підпалько, будівництво і виробництво будматеріалів, машинобудування, ІТ-послуги, а також транспорт і логістика. Разом з Інститутом розвитку міста та колегами з інших структурних підрозділів міськвиконкому підготовлено проект Концепції індустріального парку «Кривбас». Він, за словами керівника управління економіки, стане майданчиком для залучення інвестицій та розвитку перспективних галузей економіки.

Але це поки що в майбутньому. Що стосується базової галузі, котра нині є містоутворюючою, то протягом останніх років успішно реалізується практика корпоративно-соціального партнерства між владою та бізнесом.

- Між міськвиконкомом та провідними підприємствами міста, такими як «АрселорМіттал Кривий Ріг», МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ, Південний ГЗК, «Євраз Суха Балка», «Кривбасзалізрудком», «ХайдельбергЦемент Україна», укладаються договори про співробітництво, - нагадала Тетяна Підпалько. – Тільки цього року їх укладено на 47 мільйонів гривень. Умовами таких договорів передбачається залучення інвестиційних ресурсів на фінансування та виконання низки соціально важливих проектів розвитку міста.

Новим напрямком роботи управління в цьому році, за ініціативи міського голови Юрія Вілкула, стала розробка Програми розвитку велоінфраструктури міста. «Її було прийнято міською радою в липні. Активну участь у розробці програми взяли Інститут розвитку міста, громадські організації «Адреналін» та «Велокривбас», – розповіла Тетяна Підпалько.

Перший практичний результат матимемо вже незабаром: у наступному році планується відкрити велодоріжки в парках ім. Газети «Правда» та ім. 50-річчя Радянської України. Нині ведеться розробка відповідної проектно-кошторисної документації.     

Характеризуючи роботу своєї структури, Тетяна Підпалько запевнила, що зупинятися на досягнутому ніхто не планує. Робота вестиметься в напрямку забезпечення економічного зростання міста, підвищення його конкурентоспроможності, покращення якості життя територіальної громади. Зокрема, в числі завдань – продовження виконання заходів Стратегічного плану розвитку міста, розробка та реалізація Маркетингової стратегії міста, спрямованої на покращення інвестиційного клімату, підтримка інституцій місцевого економічного розвитку тощо.

Володимир Скіданов, "Червоний гірник". Фото Андрія Тубіцина

0 коментарів

Останні записи в блогах