Історія слави північан

12.12.2013, Події
Друкувати

На честь свого 50-річного ювілею Північний гірничо-збагачувальний комбінат урочисто відкрив після реконструкції музей Трудової слави.

Повний фоторепортаж.

Просторі тематичні зали заповнені атрибутами непересічної історії комбінату: від його проектування, бурхливого ретро до успішного сьогодення і стратегії розвитку виробництва.

Експозиції спочатку занурюють відвідувачів в епоху 60-х, ностальгічно нагадують радянську минувшину, період боротьби за тверезість, нелегкі часи перебудови і, звісно, бентежні 90-і. На знімках, документах і вітринах – перша тонна концентрату, перші обкотиші, посвідчення працівників комбінату 60-х років, пам’ятні значки і медалі, вимпели і нагороди за перемоги у соцзмаганнях – артефакти, які засвідчують насичені подіями і звершеннями максималістську юність і життєвий шлях трударів-північан. Окремою галереєю представлені фото працівників підприємства, удостоєних високих державних нагород, і колишніх керівників комбінату, які чимало зусиль доклали до його динамічної розбудови і втілення важливих соціальних програм.

Першими відвідувачами музею стала делегація почесних гостей комбінату-ювіляра – Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, міністра промислової політики Михайла Короленка, директора Гірничовидобувного дивізіону «Метінвест» Миколи Іщенка, губернатора Дніпропетровщини Дмитра Колєснікова, мера міста Юрія Вілкула, народного депутата Костянтина Павлова. Огляд експозицій музею гостинно провели генеральний директор ПАТ «ПівнГЗК» Андрій Левіцький і начальник технічного відділу Ігор Письменний. Гості уважно розглянули стенди і макети, з приємністю знайшли у списках відомі їм імена рідних і колег, ветеранів виробництва. Свої приємні враження від експозицій музею Віце-прем’єр, міністр промполітики та губернатор залишили у Книзі почесних гостей.

– Мені дуже пощастило, що я – криворіжець, що я – гірник, – емоційно підсумував після огляду Олександр Вілкул. – Сьогодні я хотів би усім нагадати славний трудовий шлях ПівнГЗК, як наші діди і батьки починали будувати комбінат. Були складні періоди будівництва, потім – відновлення. Чимало подій на Північному ГЗК пов’язані зі словом «уперше». Уперше тут ввели медичне страхування для трудящих. Уперше була ініційована програма «Місто без околиць» – реконструкція мікрорайонів Даманського. Продовженням цієї програми стали реконструкції літнього плавального басейну СК «Північне сяйво», парку ім. Комсомолу України, відкриття зони відпочинку біля води по вулиці Маршака, оновлення вулиці  23-го Лютого поблизу станції «Рокуватої». Уперше від початку відродження комбінату тут, у Першотравневому кар’єрі, було реалізовано найбільший проект у гірничо-металургійному комплексі. Я бажаю своїм землякам міцного здоров’я, удачі і пишаюся, що я – один із вас. 

Тетяна Дрєєва, "Червоний гірник". Фото Олександра Портнягіна

0 коментарів
ТОП-5 ЗА ТИЖДЕНЬ
  • Новини
  • Блоги

      Останні записи в блогах