К. Павлов: Продовжуємо зміцнювати лікарні, визначені для лікування коронавірусу - 5 апаратів ШВЛ експертного класу та інше обладнання спрямовані в інфекційну лікарню

11.06.2020, Медицина
Друкувати

Радник міського голови Костянтин Павлов та генеральный директор Північного ГЗК компанії Метінвест Андрій Скачков передали від міста та фонду Ріната Ахметова  сучасні апарати штучної вентиляції легень  експертного класу. Всі апарати розраховані не тільки на роботу для лікування хворих коронавірусом, але і будуть згодом використовуватися для допомоги хворим з іншими захворюваннями.

Чотири сучасних апарати, придбаних коштом міського бюджету та   апарат ШВЛ,  що надав Фонд Ріната Ахметова, встановлять у  інфекційній лікарні. Також, місто передало медикам 94 пірометри для температурного скринінгу.

«Майже три місяці у місті мобілізовані всі ресурси, робота ведеться 24 години на добу. Напевно, ще рано говорити про перелом, але на сьогодні в місті кількість людей, що одужали більш ніж в 10 разів перевищує число хворих. Але роботу зупиняти неприпустимо. Ніхто в світі сьогодні не знає, як будуть розвиватися події.

Сьогодні ми передаємо в лікарні міста одну з партій обладнання, яке закупило місто - 4 нових апарати штучної вентиляції легенів. А також 94 пірометри.

Також, сьогодні ми отримали від Фонду Ріната Ахметова апарат ШВЛ експертного класу. Це вже не перша допомога від Фонду та компанії  Метінвест. Від керівництва міста, від усіх криворіжців я вдячний за дійсно важливий внесок у боротьбу з пандемією. Упевнений, що наша спільна робота допоможе перемогти недугу хворим жителям, локалізувати і перемогти епідемію в цілому. 

Вже на наступному тижні очікуємо чергову партію з 24 закуплених містом апаратів штучної вентиляції легень»,  - сказав Костянтин Павлов.

Андрій Скачков, генеральний директор Північного ГЗК компанії Метінвест сказав: «Сьогодні ми вже маємо досвід у вирішенні питань до яких світова спільнота не була готова спочатку. Боротьба з пандемією COVID - 19 вимагає об'єднання всіх зусиль. Фонд Ріната Ахметова, компанія Метінвест допомагають Кривому Рогу з початку пандемії.  Разом із штабом визначаємо, яке оснащення необхідно міським лікарням. Апарати ШВЛ особливо важливі для важкохворих пацієнтів. Крім того, в якості подарунка передаємо лікарям, які знаходяться на передовій у боротьбі з коронавірусом, сертифікати на пошиття медичного одягу.  Кривий Ріг  - ключовий для компанії Метінвест і ми будемо продовжувати допомагати,щоб разом впорається з новими викликами».

Ключовим моментом в наданні медичної допомоги хворим на коронавірус є ураження дихальної системи, яка дуже часто  вимагає підключення  до штучної вентиляції легень. Особливість  такого обладнання  в тому, що не кожний апарат ШВЛ може використовуватися  для надання допомоги пацієнтам з коронавірусом. Це  мають бути апарати  високого експертного класу, які без втручання  медперсоналу тривалий час зможуть  витримувати  задані параметри вентиляції, подавати хворому певний визначений склад повітряної суміші. 

Нагадаємо,  що із  резервного фонду міського бюджету за завданням мера Юрія Вілкула,  були виділені 50 млн грн на закупку 24 апаратів експертного класу, 10 моніторів визначення стеження за параметрами фізіологічних функцій і 36 кисневих концентраторів.

Крім того,  з початку пандемії базова  інфекційна лікарня отримала за підтримки благодійних фондів, громадських організацій, місцевого та інших бюджетів 2 портативних УЗД-апарата, 2 кисневих концентратори, пересувний рентген-діагностичний комплекс, що дозволяє проводити рентген-дослідження важкохворим пацієнтам без транспортування  до відділення. Найближчим часом  тут  запрацює  сучасний та ще більш  точний  апарат для проведення 98  ПЛР-досліджень  одночасно.

За  фінансової підтримки міста інфекційна лікарня придбала  таке  вкрай необхідне обладнання як ЄКГ, дифибрілятори, опромінювачі, дистилятори, інфузомати, дозатори, насоси та функціональні ліжка для реанімаційного відділення. Волонтери посприяли у забезпеченні закладу  пральними машинами, холодильниками,  анабіохімічними  та іншими  аналізаторами, пульсоксиметрами. У лікарні встановлені та працюють 3  дизенфекційні рамки. Всього до медичних закладів Кривого Рогу їх надійшло 20.

0 коментарів

Останні записи в блогах